Inovacijų ir tradicijų simbiozė šokolado pasaulyje

Vilniaus naujienos

Seniausiame Lietuvos šokolado fabrike „Rūta“, inovatyvūs sprendimai tapo kasdienybės dalimi, kartu puoselėjant ir šimtametes tradicijas. Įkurta 1913 m. Šiauliuose, ši įmonė per ilgus veiklos metus išsiplėtė ir tapo vienu iš pramonės lyderių, išsaugodama savo istorinį paveldą bei kokybę, kurios dėka išlaikė klientų pasitikėjimą.

„Rūtos“ direktorė Rūta Gilaitienė teigia, kad šiandien įmonė, turinti 250 darbuotojų, yra įsipareigojusi ne tik puoselėti tradicijas ir išlaikyti aukščiausią gaminių kokybę, bet ir išnaudoti technologijų teikiamas galimybes. Bendrovė aktyviai dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamuose projektuose ir siekia didinti našumą bei konkurencingumą tarptautinėje rinkoje. Pavyzdžiui, pasinaudojusi Inovacijų agentūros priemone „Regio Invest LT+“, „Rūta“ įsigijo modernią šokolado gamybos liniją, leidžiančią gaminti iki 500 g svorio šokolado produktus su įvairiais priedais. Šis žingsnis leido padidinti įmonės našumą ir konkurencingumą, taip pat pajamų augimą.

Inovacijų agentūros atstovė Sigita Skrebė pabrėžia, kad šiuolaikinė gamybinė įranga yra svarbus įmonės vystymosi aspektas, kuris leidžia didinti darbo našumą ir pajamas, taip pat konkurencingumą tiek vietos, tiek ir užsienio rinkose. „Rūtos“ projektas, kuriame įsigyta šiuolaikinė gamybos linija, yra puikus pavyzdys, kaip ES lėšomis finansuojamos iniciatyvos gali padėti verslui augti ir tobulėti.

„Rūta“ ne tik investuoja į modernias technologijas, bet ir išlaiko stiprų ryšį su savo istorija. Fabrikas, pradėjęs veiklą nuo karamelės virimo dideliame katile, šiandien yra vienas ilgiausiai veikiančių saldainių fabrikų Europoje, garsėjantis savo skonio legendomis, meistryste ir aukščiausia kokybe. Įmonės asortimentas apima daugiau nei 300 skirtingų šokolado gaminių, tarp kurių yra ir specialios produktų grupės.

„Rūta“ taip pat išskirtinį dėmesį skiria natūralių ir vietinių žaliavų naudojimui. Lietuviškos braškės, juodieji serbentai, šaltalankiai ir kitos vietinės žaliavos fabrike virsta skaniais saldainių įdarais ar pagardais, kurie yra labai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dėl šios priežasties „Rūta“ sėkmingai eksportuoja savo produktus į daugelį šalių, įskaitant Vokietiją, Didžiąją Britaniją.

Parengta pagal elta.lt
Foto Julia Zyablova