Bankai šv. Velykų laikotarpiu vvkdys ne visus tarpbankinius mokėjimus

Vilniaus naujienos

Velykų šventės, atnešiantis šiltesnę orų prognozę ir šeimyninio susibūrimo džiaugsmą, tačiau šiais metais su savimi neša ir tam tikrų finansinių operacijų ribojimus. Europos bankų asociacijos kliringo sistemoje šiomis išskirtinėmis dienomis nebus vykdomi visi tarpbankiniai pavedimai. Tai reiškia, kad Lietuvoje veikiančių komercinių bankų klientai turėtų būti pasiruošę tam, kad dalis jų finansinių operacijų šiomis dienomis gali būti suvaržyta.

Didysis penktadienis, šeštadienis, pirmoji ir antroji Velykų dienos (kovo 29–balandžio 1 dienomis) yra oficialiai ne darbo dienos, todėl bankai turi specialias tvarkas dėl tarpbankinių pavedimų vykdymo.

„Swedbank“ jau informavo savo klientus, kad šiomis dienomis bus galima atlikti mokėjimus tarp „Swedbank“ sąskaitų bei momentinius mokėjimus į sąskaitas kituose bankuose, kurie yra prisijungę prie momentinių mokėjimų sistemos, jei suma neviršija 15 tūkst. eurų.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad pervedimai už Lietuvos ribų ir pervedimai, neatitinkantys momentinių mokėjimų sąlygų, nebus vykdomi.

Švenčių dienomis ne visus tarpbankinius kredito pavedimus vykdys ir „Šiaulių bankas“. Šiame banke momentiniai mokėjimai bus galimi į visų kredito įstaigų sąskaitas, bet SEPA ir kitų tipų tarpbankiniai kredito pervedimai, pateikti po 2024 m. kovo 28 d., bus vykdomi balandžio 2 d.

„Momentiniai mokėjimai bus galimi visomis šventinėmis dienomis į visų kredito įstaigų sąskaitas, prisijungusias prie momentinių mokėjimų sistemos“, – pažymėjo banko „Luminor“ atstovas.

„SEB“ bankas praneša, kad kovo 29–balandžio 1 dienomis banko klientai galės pervesti lėšas iki 15 tūkst. eurų į daugelį Lietuvos ir užsienio mokėjimo įstaigų, priimančių momentinius mokėjimus. Tačiau SEPA ir kitų tipų tarpbankiniai mokėjimai bus vykdomi tik kitą darbo dieną.

„Urbo“ bankas, remdamasis SEPA – bendroje mokėjimų eurais erdvėje – nesinaudoja šeštadieniais–sekmadieniais ir švenčių dienomis, todėl tarpbankiniai mokėjimai šiuo laikotarpiu nebus vykdomi. Tačiau didžioji dalis mokėjimų siunčiami kaip momentiniai, todėl klientams dėl mokėjimų vykdymo nekils problemų, išskyrus atvejus, kai mokėjimai yra inicijuojami po tam tikros valandos.

„Citadele“ banko klientai taip pat turėtų būti pasiruošę tam, kad europiniai ir tarptautiniai mokėjimai šeštadienį ir sekmadienį nebus vykdomi, o valiutos keitimo operacijos specialiu kursu taip pat nebus atliekamos. Tačiau momentiniai mokėjimai ir pervedimai banko viduje bus vykdomi įprastai.

Norint išvengti nepatogumų, rekomenduojama klientams planuoti savo finansines operacijas iš anksto ir stengtis atlikti reikiamus pavedimus iki tam tikros dienos ribos, kad išvengtų galimų šių laikotarpių apribojimų.

Parengta pagal lrt.lt

Foto Eduardo Soares