Dideli potvyniai siautėja Šiaurės Europoje: skęsta Belgija, Prancūzija ir Vokietija

Europos naujienos

Šiaurės Europoje, ypač Belgijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje, įsisiautėję potvyniai sukėlė chaosą, sujaukdami gyventojų kasdienybę ir infrastruktūrą. Po intensyvių liūčių, kurios praėjusią savaitę nusiaubė šiuos regionus, kyla rimtas pavojus vietos gyventojams ir jų turtui.

Situacija Belgijoje

Belgijos Limburgo provincijoje esanti Voereno savivaldybė patyrė ypač didelį potvynių smūgį. Vietos meras palygino dabartinę situaciją su 2021 metų katastrofa, teigdamas, kad šį kartą padėtis dar blogesnė. Užlietos gatvės, apsemti namai ir ekstremali situacija privertė pareigūnus imtis veiksmų: buvo įgyvendintas ekstremalių situacijų planas ir įrengtos avarinės prieglaudos nukentėjusiems asmenims.

Poveikis Prancūzijoje

Prancūzijoje, po trumpalaikių, bet intensyvių liūčių, kurių metu iškrito nuo 40 iki 75 mm kritulių, buvo uždaryta dalis A4 greitkelio, jungiančio Strasbūrą ir Paryžių. Regionas sulaukė daugiau nei 2 000 pagalbos skambučių, o Météo France įspėjo, kad kritulių kiekis gali pasiekti naujas aukštumas, keldamas grėsmę tolesniam potvyniui.

Padėtis Vokietijoje

Vokietijoje, ypač Saro žemėje, nuošliaužos ir potvyniai smarkiai paveikė Saarbriukeną. Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad, nepaisant masinių evakuacijų, kol kas apsieita be aukų. Kancleris Olafas Scholzas, aplankęs nukentėjusias vietoves, pabrėžė situacijos rimtumą ir būtinybę imtis skubių atkūrimo darbų.

Transporto sutrikimai

Transporto sistemos Šiaurės Europoje taip pat patyrė didžiulių trikdžių. Belgijoje dėl potvynio buvo iš dalies uždarytas A2 greitkelis, o Nyderlanduose, Limburgo provincijoje, dėl pakilusio vandens buvo evakuotos stovyklavietės. Sustabdytas traukinių eismas tarp Mastrichto Randviko ir Visės, sukeldamas papildomų rūpesčių regiono gyventojams.

Ateities iššūkiai

Šie potvyniai parodė, kaip kritulių ir vandens valdymo sistemas gali paralyžiuoti netikėti orų pokyčiai. Skubiai reikalingos investicijos į atsparumo stiprinimą ir infrastruktūros atnaujinimą, kad būtų galima geriau pasiruošti ateities iššūkiams. Tuo pat metu, šių regionų gyventojai ir valdžios institucijos turi būti budrūs ir pasirengę veikti, kai tik pasireiškia potvynių grėsmė.

Parengta pagal euronews.com
Foto Chris Gallagher