Naujovė ! Nykstančių garsų „Raudonąją knygą“

Naudinga/Pasaulio naujienos

Internete atsirado išnykusių garsų muziejus, kuriame galima pasiklausyti klasikinio „Nokia“ skambučio, rašomosios mašinėlės klavišų triukšmo, retų buitinių prietaisų naudojimo garsų ir kitų garso įrašų, kurių sunku rasti ne internete.

Pasaulio garsai dabar keičiasi greičiau nei bet kada žmonijos istorijoje, o jų gyvavimo trukmė trumpesnė nei bet kada anksčiau. Vos prieš kelerius metus pradėję skambėti garsai jau nyksta. „Obsolete Sound“ tikslas – atkreipti dėmesį į nykstančius pasaulio garsovaizdžius, išryškinti garsus, kuriuos verta išsaugoti, kol dar nevėlu“, – sako svetainės kūrėjas Stuartas Fawkesas.

Dabar garso įrašų bibliotekoje yra daugiau kaip 150 garsų. Yra keletas palyginti naujų: „Opel Astra F“ rankinio stabdžio įjungimo garsas, žaidimo garso takelis arba „Canon“ veidrodinio fotoaparato užrakto spragtelėjimas. Pagal kiekvieną garsą sukuriamas remiksas. Tai suteikia daugiau laiko nostalgijai, nes kai kurie garso bibliotekos failai trunka mažiau nei sekundę.

Geriau žinoma kūrėjo svetainė yra „Cities and Memory“. Tai interaktyvus žemėlapis su daugiau nei 5000 tūkstančių įvairių šalių garsų. Pavyzdžiui, žemėlapyje galite rasti geležinkelio stotį netoli Zelenogrado ir klausytis traukinio, išvykstančio į Sankt Peterburgą.

Puslapį galite aplankyti:

http://citiesandmemory.com/obsolete-sounds/?utm_source=ixbtcom

Parašykite komentarą