Nemokamas skiepas nuo erkinio encefalito 50-55 metų asmenims

Lietuvos naujienos/Naudinga

Nuo rugsėjo 1-osios, asmenys, sulaukę 50–55 metų, galės pasinaudoti nemokama galimybe pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Ši naujovė atsirado atsižvelgiant į statistiką, kad būtent šioje amžiaus grupėje fiksuojamas didžiausias susirgimų skaičius.

„Erkinis encefalitas yra pavojinga liga, kurią sukelia erkių platinami virusai. Nors skiepai nuo šios ligos anksčiau buvo mokami, džiugu, kad ši amžiaus grupė turės galimybę skiepytis nemokamai. Tai – svarbus žingsnis siekiant sumažinti ligos plitimą ir užtikrinti visuomenės sveikatą“, – teigia NVSC atstovė.

Kasmet Lietuvoje užregistruojama apie 400–500 erkinio encefalito atvejų, ir šios ligos prevencija yra itin svarbi. Skiepai yra patikimiausia ir veiksmingiausia apsaugos priemonė. Skiepijimo schema apima pirmąsias dvi dozes, kurios suleidžiamos 1–3 mėnesių intervalu, po to seka trečioji ir sustiprinančiosios dozės suleidimas pagal gamintojo nurodymus.

Tretioji dozė dažniausiai skiriama po 5–12 mėnesių nuo antrosios, o pirmoji sustiprinamoji dozė – po trijų metų nuo trečiosios. Remiantis tyrimais, trys skiepų dozės suteikia apie 99 proc. imunitetą nuo erkinio encefalito, kuris trunka 3–5 metus.

Nemokamas skiepijimas yra puiki galimybė 50–55 metų amžiaus gyventojams pasirūpinti savo sveikata ir apsisaugoti nuo rimtų sveikatos problemų ateityje. NVSC ragina visus, atitinkančius šią amžiaus grupę, pasinaudoti šia proga ir pasiskiepyti, siekiant apsisaugoti nuo erkinio encefalito.

Pagal nvsc.lt
Foto Erik Karits