Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atsistatydina

Vilniaus naujienos

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pateikė atsistatydinimo prašymą Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, šį faktą patvirtino Vyriausybės Spaudos tarnyba. Prašymas buvo pateiktas 2024 m. kovo 15 d., o detalesni premjerės komentarai dėl šio sprendimo planuojami pirmadienį, kovo 18 d. Socialiniuose tinkluose kilo diskusijos apie galimą ministro atsistatydinimą po žurnalisto Edmundo Jakilaičio įrašo, kuriame minėtas Arvydas Anušauskas ir galimas jo pasitraukimas iš pareigų. Ministras Anušauskas oficialiai nei patvirtino, nei paneigė šias kalbas, tik pasiūlė kreiptis dėl informacijos pas E. Jakilaitį. Atsistatydinimo prašymo pateikimas sukėlė diskusijas politiniuose sluoksniuose. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigė, kad apie ministro sprendimą trauktis koalicijos partneriai nebuvo informuoti, o krašto apsaugos ministras šiame geopolitinės įtampos laikotarpyje laikomas kertine figūra.

Paskelbus apie atsistatydinimo prašymą, Arvydas Anušauskas paprašė susitikimo su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikimas planuojamas šeštadienį, tačiau jo turinys viešai nekomentuojamas. Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis patvirtino planuojamą susitikimą, tačiau išsamūs susitikimo motyvai bus aiškinami vėliau.

Valdančiosios koalicijos partneriai ir politiniai analitikai spekuliuoja apie galimas atsistatydinimo priežastis, tarp jų – galimos nesutarimai su kitais aukštais valstybės pareigūnais arba naujai atsiradusi informacija, turinti įtakos ministro gebėjimui eiti pareigas. Laisvės partijos seniūnas Vytautas Mitalas pažymėjo, kad Lietuvos saugumo klausimai tapo politinės įtampos objektu, reiškiantis poreikį skaidrumui ir atvirai komunikacijai.

Visuomenė ir politikos stebėtojai laukia išsamesnės informacijos ir oficialių pareiškimų, kurie turėtų būti pateikti artimiausiu metu.