Prancūzų žvaigždė Juliette Binoche naujoji Europos kino akademijos prezidentė

Vilniaus naujienos

Prancūzijos kino ikona Juliette Binoche, gerai žinoma dėl tokių filmų kaip Trois Couleurs: BleuThe English PatientThe Taste of Things, pradės naują karjeros etapą. Ji paskelbta būsima Europos kino akademijos prezidente, pakeisianti talentingą lenkų režisierę Agnieszką Holland.

Agnieszką Holland kino bendruomenei puikiai pažįstama dėl jos darbų, pavyzdžiui, „Europa“ ir „Žalioji riba“, pastarasis filmas netgi laimėjo specialųjį žiuri prizą Venecijos kino festivalyje. Holland pabrėžė, kad nors jai buvo garbė eiti prezidento pareigas, metas skirti visą savo dėmesį asmeninėms kūrybinėms ambicijom. 2021 m. Europos kino akademijos prezidente tapusi Holland buvo pirmoji prezidentė moteris. Ji pakeitė vokiečių režisierių Wimą Wendersą, kuris buvo antrasis istorijoje šios akademijos prezidentas, 1996 m. pakeitęs įkūrėją – švedų režisierių Ingmarą Bergmaną.

J. Binoche oficialiai prezidento pareigas pradės eiti nuo 2024 m. gegužės 1 d. Jos patirtis ir įžvalgos neabejotinai prisidės prie akademijos tikslų – stiprinti Europos kino kultūrą ir atstovauti jos interesams tarptautiniame lygmenyje.

Naujoji Europos kino akademijos prezidentė Juliette Binoche ne tik žinoma dėl savo nepakartojamo talento ir charizmos, bet ir dėl reikšmingų pasiekimų Europos kino scenoje. Ji yra vienintelė moteris, laimėjusi geriausios aktorės apdovanojimus visuose trijuose svarbiausiuose Europos kino festivaliuose – Venecijoje ji atsiėmė Volpi taurę už filmą „Trois Couleurs“: Bleu“ (1993 m.), Berlyno „Sidabrinį lokį“ už „Angliškąjį pacientą“ (1996 m.) (už šį vaidmenį ji taip pat gavo 1997 m. „Oskarą“ už geriausią antraplanį vaidmenį) ir Kanų „Auksinę palmės šakelę“ už „Patvirtintą kopiją“ (2010 m.). Šiuo metu aktorę galima išvysti Kanuose premjeriniame filme „Daiktų skonis“ (The Taste of Things), taip pat „Apple TV+“ riboto metražo seriale „Naujas žvilgsnis“ (The New Look), kuriame ji vaidina Koko Šanel (Coco Chanel) priešais Beną Mendelsoną.

Parengta pagal euronews.culture