„CONCORDE“ GRĮŽTA Į MUZIEJŲ

Vilniaus naujienos

Legendinis viršgarsinis keleivinis lėktuvas ,,British Airways Concorde“, žinomas kaip greičiausias pasaulyje komercinis orlaivis, kovo 14 d. sugrįžo  į Niujorko muziejų po kelis mėnesius trukusios restauracijos. Unikalus delta sparno dizainas ir įspūdingi greičio rekordai padarė „Concorde“ orlaivį ikoniniu aviacijos pramonės simboliu.

„British Airways Concorde“, vienas iš 20 kada nors pagamintų viršgarsinių lėktuvų buvo atnaujintas – nušlifuotas ir padengtas nauja danga. Po atnaujinimo lėktuvas buvo transportuojamas per Hadsono upę barža ir laikinai sustojo Džersio mieste, Naujajame Džersyje.

„Concorde“ yra žinomas dėl savo neįtikėtinų greičio rekordų. 1996 m. jis pasiekė 1354 mylių per valandą greitį, daugiau nei du kartus viršijant garso greitį. Dėl šios neįprastos savybės, jis galėjo iš Niujorko į Londoną skristi vos 2 valandas, 52 minutes ir 59 sekundes. Šie rekordai daro „Concorde“ vienu iš įsimintiniausių lėktuvų aviacijos istorijoje.

Lėktuvas, kuris trumpai vadinamas G-BOAD, debiutavo 1976 m. Per savo tarnybos laiką skraidė su tokiomis avialinijomis kaip „British Airways“ ir „Singapore Airlines“. Po 2000 m. rugpjūčio mėn. įvykusio incidento, kai netrukus po pakilimo Paryžiuje „Concorde“ sudužo ir žuvo visi 109 juo skridę žmonės, „Concordes“ lėktuvų parkas buvo palaipsniui išformuotas.

Šis konkretus „Concorde“ modelis, po paskutiniojo skrydžio 2003 m., tapo svarbia „Intrepid“ (Niujorkas) aviacijos ir laivininkystės muziejaus eksponato dalimi, suteikiant lankytojams retą galimybę iš arti pamatyti šią aviacijos legendą.

Lankytojai galės patekti į „Concorde“ vidų, išgirsti apie jo istoriją ir pažvelgti į sudėtingą skrydžio kabiną. Ekskursijos Niurjorko muziejuje bus atnaujintos nuo 2024 m. balandžio 4 dienos.

Parengta pagal cnn.com