Kovo mėnesio sąskaitos vilniečiams mažėja dešimtadaliu

Vilniaus naujienos

Paskelbus šildymo sezono pabaigą, AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) pradėjo siųsti gyventojams sąskaitas už kovo mėnesį suteiktas šildymo paslaugas. Dėl šiltesnių orų, palyginti su pernai, šildymo poreikis būstams mažėjo, o tai lėmė mažesnes sąskaitas vartotojams.

Kovo mėnesį Vilniuje šilumos kilovatvalandės kaina buvo 7,09 centai be PVM, kuri yra 7% mažesnė nei vasario mėnesį (7,55 ct/kWh). Palyginus su praėjusių metų kovo mėnesiu, šilumos kaina šiemet buvo šiek tiek didesnė, nes 2023 m. kovą kaina buvo 6,97 ct/kWh.

Šildymo sezonui artėjant į pabaigą, šilumos suvartojimas sumažėjo dėl šiltesnių orų. VŠT Klientų komandos vadovas, pažymi, kad šilumos suvartojimas kovo mėnesį buvo 9% mažesnis nei pernai ir 13% mažesnis nei vasario mėnesį.

Meteorologinis kontekstas taip pat buvo svarbus: Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenys rodo, kad šių metų kovas buvo išskirtinis su vidutine temperatūra +4,4 °C, kuri yra 3,7 laipsnio daugiau nei daugiametis kovo vidurkis. Meteorologai teigia, kad nors daugiausia buvo šilti orai, pasitaikė ir šaltesnių naktų, kai temperatūra nukrito iki -6 °C.

Atsižvelgiant į oro temperatūros pokyčius, šildymo išlaidos buvo mažesnės: renovuotuose namuose sąskaitos sumažėjo iki 39 eurų, o nerenovuotuose – iki 69 eurų, lyginant su praėjusio mėnesio sąskaitomis.

Baigiantis šildymo sezonui, VŠT taip pat pradės pasirengimą kitam šaltajam sezonui, įskaitant vamzdynų diagnostiką ir didžiausios istorijoje šilumos tiekimo trasų rekonstrukcijas, per kurias bus pakeista daugiau nei 8 km vamzdynų.

Gyventojams taip pat rekomenduojama ruoštis žiemai: atlikti langų profilaktiką ir apsvarstyti renovacijos galimybes, ypač jei namas yra senas ir sąskaitos už šildymą didelės. Vasarą pravartu pasidomėti šilumos punkto būkle ir kitais namo vidaus šildymo sistemos elementais.
Pagal madeinvilnius
Foto Julian Hochgesang