70 metų – 7 koncertai vilniečiams ir miesto svečiams

Vilniaus naujienos

Sostinės vaikų ir jaunimo centro „Hobiverse“ tautinių šokių ansamblis „Ugnelė“ jau daugiau nei pusę amžiaus žavi ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinę auditoriją savo įspūdingais lietuvių liaudies šokių pasirodymais. Šis kolektyvas, vienas didžiausių ir turtingiausių tradicijų šaltinis šalyje, veikia nuo 1954 metų ir išlieka tarp ryškiausių tautinio šokio tradicijų puoselėtojų.
„Ugnelė“ siekia ne tik išsaugoti, bet ir pristatyti lietuvių liaudies tradicijas jaunesniajai kartai, kartu ugdant jaunuolių kūrybines galias. Ansamblis vertybiniu požiūriu orientuojasi ne tik į techninius šokio įgūdžius, bet ir į asmenybės formavimąsi per meninę raišką.
Šiuo metu „Ugnelė“ suburia 260–300 dalyvių, kurių amžius svyruoja nuo 3 iki 19 metų. Įdomu tai, kad ansamblis taip pat turi suaugusiųjų grupes, į kurias įeina tiek šokėjų tėvai, tiek šokio entuziastai. Per savo ilgametę veiklą ansamblis jau priėmė daugiau nei 12 tūkstančių narių.
Pasak ansamblio vadovės Ligitos Didžiulienės, „Ugnelė“ traukia tuos, kurie vertina santūrumą ir bendruomeniškumą. Daugelis narių ansamblį renkasi dėl šeimos tradicijų, draugystės ir galimybės pasirodyti didžiosiose scenose bei tarptautiniuose festivaliuose.
„Ugnelė“ aktyviai dalyvauja įvairiose šventėse ir festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Ansamblis yra lankęsis daugelyje pasaulio šalių – nuo Vokietijos iki Kinijos, ir kasmet grįžta su naujais įspūdžiais bei šokiais, kuriuos dovanoja vietinei publikai.
2024-ieji yra ypač svarbūs „Ugnelės“ istorijoje, minint jos 70-ies metų veiklos jubiliejų. Planuojama septyni atviri pasirodymai įvairiose Vilniaus viešosiose erdvėse, leisiantys dar plačiau pristatyti ansamblio talentą ir tautinio šokio grožį.
„Ugnelė“ išlieka ne tik kaip šokio kolektyvas, bet ir kaip svarbus kultūrinis fenomenas, kuris įkvepia jaunimą išsaugoti ir puoselėti nacionalines tradicijas per šokio meną.
Atvirus pasirodymus „Ugnelė“ rengia, kad visi, kas nori, galėtu pamatyti, pasidžiaugti, pasigrožėti, patys išbandyti lietuvių liaudies šokius. Taip pat, kad geriau pažintų su kasdienybe ir šventėmis, darbu ir poilsiu, apranga ir maistu susijusias tautines tradicijas ir papročius.
Koncertai vyks:
(informacija nuolat tikslinama, pildoma)
Balandžio 12 d., penktadienį, 14.00 val. – Prezidentūros Daukanto aikštėje, šalia LR Prezidentūros (S. Daukanto a. 3)
Balandžio 16 d., antradienį, 15.30 val. – Kultūros ministerija, Baltoji salė (J. Basanavičiaus g. 5)
Balandžio 17 d., trečiadienį, 15.30 val. – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (A. Volano g. 2 )
Balandžio 22 d., pirmadienį, 16.00 val. – Savivaldybės aikštėje (šalia Vilniaus miesto savivaldybės, Konstitucijos pr.)
Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 16.00 val. – Festivalis DRAUGAI DRAUGAMS, Katedros aikštėje (šalia Vilniaus arkikatedros bazilikos, Katedros a. 2)
Gegužės 2 d., ketvirtadienį, 16.00 val., Bernardinų sode (B. Radvilaitės g. 8A, šalia Liaudies kūltūros centro)
Birželio 7 d., penktadienį – finalinis jubiliejinis „Ugnelės“ koncertas AUKSO RAŠTAI „Hobiverse“ Amfiteatre (Konstitucijos pr. 25).
(Laiką patikslinsime artimiausiu metu)
Parengta pagal svjc.lt