Nesėkmė“Neuralink“ operacijoje: pirmojo paciento gyvybei grėsmingos komplikacijos ir smegenų sutrikimai

Mokslas/Pasaulio naujienos

Elono Musko technologijų įmonės „Neuralink“ pirmasis bandymas implantuoti smegenų lustą žmogui sukėlė pavojingą medicininę būklę, vadinamą pneumocefalija, kurios metu operuojamo paciento Nolan Arbaugh kaukolės viduje susikaupė oras. Tai gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus, įskaitant traukulius, smegenų abscesą ir net mirtį. Ši būklė pasireiškė netrukus po to, kai 30 minučių trukusios operacijos metu, naudojant itin modernų robotą, paciento smegenyse buvo įsiūtas smegenų lustas „Link“.

Operacija, kurios metu buvo pašalintas nedidelis kaukolės gabalas ir į smegenis įsiūtas lustas, atrodė sėkminga, tačiau vėlesnėse stadijose keli iš 64 siūlų, kuriais lustas buvo pritvirtintas prie smegenų, atsitraukė. Tai sumažino efektyvių mazgų, reikalingų tinkamai lusto veiklai, skaičių. „Neuralink“ pripažino šią problemą ir įdiegė atnaujintą įrašymo algoritmą, siekiant pagerinti lusto jautrumą ir signalų vertimo metodiką.

Nors incidentas sukėlė rimtą susirūpinimą, Nolan Arbaugh sveikata nebuvo ilgalaikiai paveikta, o „Neuralink“ toliau keitė naudotojo sąsają, siekdama užtikrinti geresnį naudotojo patirtį. Įmonė taip pat informavo Maisto ir vaistų administraciją (FDA) apie įvykusias komplikacijas ir teigė, kad problema buvo išspręsta, kas svarbu, atsižvelgiant į tai, kad planuojama, jog prie tyrimo prisijungs dar du pacientai.

Šis atvejis kelia klausimus dėl šiuolaikinių neurotechnologijų saugumo ir poveikio pacientams. „Neuralink“ teigia, kad jų technologija gali potencialiai pagerinti gyvenimo kokybę žmonėms, patiriantiems įvairius neurologinius sutrikimus, tačiau kritikai pabrėžia, kad reikia atidžiai vertinti tokios naujovės rizikas ir etiką.

Kadangi „Neuralink“ siekia tapti pionieriumi šioje srityje, svarbu stebėti, kaip įmonė spręs su technologijų taikymu susijusias problemas ir kaip šios inovacijos paveiks tiek pačius dalyvius, tiek visuomenės požiūrį į smegenų implantus ateityje.

Parengta pagal dailymail.co.uk