Unikali dronų konstravimo ir valdymo studijų programa – investicija į šalies saugumą

Lietuvos naujienos

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, bendradarbiaudama su Lietuvos šaulių sąjunga ir inžinerijos verslo įmonėmis, kuria pirmąją Lietuvoje unikalią bepiločių transporto priemonių inžinerijos studijų programą. Ši programa yra neatsiejama atsakas į šiuo metu pasikeitusią geopolitinę situaciją ir padidėjusį dronų naudojimo svarbą tiek civilinėje, tiek karinėje srityje.

Programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius ne tik valdyti, bet ir konstruoti bepilotes transporto priemones. Dr. Rolandas Vitkūnas, kolegijos direktorius, pažymi, kad iniciatyva atsirado dėl didėjančios poreikio turėti kvalifikuotus specialistus, kurie galėtų ne tik efektyviai naudoti, bet ir kurti dronus, ypatingai atsižvelgiant į karinės gynybos poreikius.

„Dronų pramonės plėtra yra neatsiejama nuo šiuolaikinės gynybos strategijų. Tai ne tik padidina mūsų operatyvumą ir lankstumą krizės situacijose, bet ir leidžia mums būti nepriklausomiems nuo užsienio technologijų“, – teigia dr. Vitkūnas.

Lietuvos šaulių sąjungos vadas, plk. ltn. Linas Idzelis, akcentuoja, kad bendradarbiavimas su kolegija yra strateginis žingsnis stiprinant šalies gynybos potencialą. Jau sukaupta ilgametė patirtis su dronais bus pasitelkta ne tik kurdama naujus, bet ir dalijantis žiniomis su būsimais specialistais. Be to, dronų gamybos lokalizavimas Lietuvoje padės sumažinti priklausomybę nuo užsienio gamintojų, ypač esant nestabilioje geopolitinėje aplinkoje.

Studijų programa bus integruota ir įvairiapusiška, apimančia mechanikos, elektronikos, duomenų perdavimo ir teisinius aspektus, susijusius su dronų naudojimu ir konstravimu. Planuojama, kad pirmieji studentai pradės mokytis jau kitais metais, o kol kas nuo rugsėjo prasidės trumpalaikiai kursai ir seminarai.

Ši studijų programa atveria naujas galimybes jaunimui įgyti reikiamas žinias ir įgūdžius sparčiai augančioje aviacijos ir gynybos pramonės srityje, kartu prisidedant prie nacionalinio saugumo stiprinimo.
Pagal UAB GOOD TO KNOW, aut. Živilė Navickaitė-Babkin
Foto Diana Măceşanu