XXV-asis Tarptautinis universitetų teatrų forumas „Vilniaus kryžkelės“

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Gegužės 6–11 dienomis Vilniaus universitete vėl atgyja kultūrinė scena – grįžta XXV tarptautinis universitetų teatrų forumas „Vilniaus kryžkelės“. Šių metų renginys skirtas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dvidešimtmečiui paminėti. Programoje laukia net 11 universitetų teatrų trupių iš Lietuvos ir užsienio pasirodymai, tarpdsciplininės diskusijos, kūrybinės dirbtuvės ir gatvės teatro akcija. Visi renginiai nemokami ir atviri visuomenei.

Programa ir temos

Šis jubiliejinis renginys kvies diskutuoti apie praėjusius dvidešimt metų Lietuvos gyvenime, aptarti įvykusius pokyčius ir atsivėrusias galimybes, o taip pat ir iššūkius, su kuriais susiduria dabartinė karta. Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas pabrėžė, kad didelė dalis forumo dalyvių užaugo aplinkoje, kur universitetas tapo laisvo mąstymo ir kūrybiškumo erdve. Tai karta, kuri kuria tarptautinius kultūrinius saitus ir ieško naujų bendradarbiavimo formų.

Renginiai

Per kelias forumo dienas Vilniaus universiteto erdvėse bus surengta daugiau nei 15 spektaklių, kūrybinės dirbtuvės ir diskusija „Mažosios kūrybinės bendruomenės Europos universitetuose“. Be to, forumo metu įvyks keturios spektaklių premjeros, tarp kurių – Vilniaus universiteto Kinetinio teatro judesio spektaklis „Hommo in Maxima“, nagrinėjantis moralinių vertybių raidą po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą. Klaipėdos universiteto studentų teatras „Lozorius“ pristatys spektaklį pagal Kosto Ostrausko pjesę, KTU teatro studija „44“ pristatys susvetimėjimo ir žmogiškumo temas nagrinėjantį „Cikadų tylybė“, o MRU teatras inscenizuos „Mažąjį princą“.

Gatvės teatro akcija

Gegužės 9 d. gatvėse vyksianti „Vilniaus kryžkelės“ akcija įtrauks miesto praeivius į improvizuotą teatrinę kelionę, skatinančią toleranciją ir daugiakultūrinį sambūrį. Aktoriai keliaus po miesto sankryžas su lagaminais, kurie simbolizuoja jų gebėjimą prisitaikyti ir dalintis tuo, ką turi.

Forumo reikšmė ir tikslai

XXV tarptautinis universitetų teatrų forumas ne tik jungia akademinį jaunimą ir skatina teatrinę kūrybą, bet ir siekia atkreipti dėmesį į aktualias socialines, kultūrines bei pilietiškumo problemas. Tai galimybė studentams, atvykusiems iš skirtingų studijų krypčių, išreikšti save per teatro meną, kuriant naują požiūrį į visuomenės iššūkius ir stiprinant ryšius su kitais kūrėjais.

Organizatoriai ir rėmėjai

Forumą organizuoja Vilniaus universiteto Kultūros centras, VILNIUS TECH teatro studija „Palėpė“ ir Universitetų teatrų asociacija, bendradarbiaujant su penkiais Lietuvos universitetais ir užsienio partneriais. Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Valstybinis studijų fondas.

Daugiau informacijos apie forumą ir jo programą galima rasti renginio interneto svetainėje ar socialiniuose tinkluose.

Parengta pagal vu.lt
Foto Kyle Head