„Volvo“ aukštumos: elektrinių visureigių bumas veda į pardavimų rekordus

Vilniaus naujienos

2024 m. kovo mėnesį, „Volvo Cars“ šventė didžiulį pardavimo šuolį, kurį paskatino visiškai elektrinių ir hibridinių automobilių modelių populiarumas. Kovo mėnesį bendrovė paskelbė apie 78 970 parduotų automobilių rekordą, kuris yra 25% daugiau nei prieš metus, ir tapo visų laikų pasaulinių pardavimų rekordu per vieną mėnesį. Šį neįtikėtiną pasiekimą pirmiausia lėmė visiškai elektrinio visureigio EX30 modelio pristatymas.

Ypač didelis pardavimų augimas „Volvo“ JAV ir Europoje. Europoje pardavimai, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 33%, pasiekdami 39 756 automobilius, o elektrifikuotų automobilių pardavimai šiame regione išaugo 34%, sudarant 24 856 vienetus. Tai reiškia, kad elektrifikuotų automobilių pardavimai sudarė maždaug 63% visų Europos automobilių pardavimų.

2024 m. pirmąjį ketvirtį „Volvo Cars“ pasiekė dar vieną įspūdingą žymę, pardavusi 182 687 automobilius visame pasaulyje, tai yra 12% daugiau nei pernai. Visiškai elektriniai automobiliai sudarė 23% visų automobilių pardavimų, rodydami stiprų visuomenės susidomėjimą ekologiškais transporto sprendimais.

Šios naujienos paskelbimas paskatino „Volvo Cars“ akcijų kainos šuolį 6%. „Volvo Cars“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo Kinijos automobilių koncernas „Geely“, pasižymi įspūdingu visiškai elektrinių ir iš tinklo įkraunamų hibridinių modelių asortimentu. Elektrifikuotų transporto priemonių pardavimai 2024 m. kovo mėn. išaugo maždaug 24%, sudarant 33 558 automobilius, tai yra 42% viso pasaulio automobilių pardavimų.

JAV rinka taip pat pajuto ženklų augimą, t.y. apie 50% daugiau nei pernai, ir 25% didesnį elektrifikuotų automobilių pardavimai, sudarant apie 24% visų JAV parduotų automobilių.

Kinijoje pardavimai išaugo 21%, sudarant 14 005 automobilius, nors elektrifikuotų automobilių pardavimai šiek tiek strigo, sumažėję 28% ir sudarant tik 1 039 elektrifikuotus automobilius.

„Volvo XC60“ modelis išliko populiariausiu „Volvo“ modeliu su 22 402 parduotais vienetais 2024 m. kovo mėn., o XC40 modelis parduotas beveik tiek pat – apie 20 557 vienetai.

„Volvo Cars“ skaičiai atspindi kompanijos strategijos ir produktų įvairovės stiprumą. Kompanija didžiuojasi galėdami pasiūlyti įvairius ekologiškus transporto sprendimus, įskaitant visiškai elektra varomus, iš tinklo įkraunamus hibridinius ir lengvuosius hibridinius automobilius.

Parengta pagal euronews.com
Foto Adam Cai