VILNIUS TURI NAUJĄ VIEŠĄ ERDVĘ – AMATŲ SKVERĄ

Vilniaus naujienos

Vilnius gražėja kasdien, artėjant vasarai, vilniečiai turės daugiau vietų pavakaroti ir maloniai praleisti laiką su šeima ar draugais. Jau šįvakar bendruomenė pakviesta į Amatų skvero atidarymą. Šis skveras įkurtas šalia iš esmės pasikeitusios Naugarduko gatvės ir netrukus po remonto atgimsiančios Amatų gatvelės.

Vietoje buvusios nelegalios automobilių aikštelės šalia Amatų gatvelės ir „Vinted“ biuro skvere įrengtos funkcinės erdvės aktyviam ir ramesniam poilsiui, paviljonas mugėms, bendruomenės susibūrimams ir koncertams. Jaunimo laukia riedučių ir riedlenčių zona, mažųjų – žaidimų aikštelė, sporto entuziastų – treniruokliai. Ieškantiems atokvėpio sukurtos patogios ramesnės erdvės, nes skveras išsidėstęs 0,7 ha plote. Skveras jaukiai apšviestas, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Bendruomenės aikštės erdvė nuo mažiesiems skirtos žaidimų zonos atskirta atramine sienute, kuri pritaikyta sėdėti. Išilgai skvero nutiestas įvairias zonas jungiantis takas. Pasodinti 37 nauji medžiai: šermukšniai, slyvos, gudobelės, serbinės eglės, apie 500 krūmų: kauleniai, kalniniai serbentai, pilkosios ir japoninės lanksvos, kalninės pušys.

Skverui įrengti prireikė per 1,1 mln. eurų, iš jų 974 tūkst. eurų – Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšos. Projekto autoriai – „Vilniaus planas”, įgyvendino savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ su rangovų, bendrovės „Coreal“, pagalba.

Bendruomenė senai buvo išreiškusi norą sukurti tokią aplinką, kur visi gyventojai ir lankytojai galėtų buriuotis, draugauti ir gražiai leisti laiką. Naugarduko gatvė keitėsi iš esmės. Kiekvieną sekmadienį greta Amatų skvero Naugarduko gatvėje vyksta gatvės turgus.

Parašykite komentarą