VILNIUS TECH pristato: pirmasis Lietuvoje skrydžių simuliatorius – inovacija aviacijos mokyme

Vilniaus naujienos

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI) sukūrė pirmąjį Lietuvoje mobilų virtualios realybės skrydžių simuliatorių, padedantį jaunimui artimiau susipažinti su pilotavimo subtilybėmis. Naujovė yra skirta ne tik būsimiems studentams, bet ir visiems aviacijos entuziastams, suteikiant galimybę patirti skrydžio pojūtį interaktyviai.
Simuliatorius, kuriame atkuriamos įvairių lėktuvų, įskaitant „Cessna 172“, kabinos aplinkos, leidžia vartotojams ne tik mokytis valdymo principų, bet ir praktikuoti skrydžius naudojant šiuolaikiškus virtualios realybės įrenginius. Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti jaunimą domėtis aviacijos studijomis ir karjera.
Pirmajam modeliui sukurti net panaudotos tikros orlaivio detalės – vairalazdė, sraigtasparnio pedalai ir kiti prietaisai, kad tik simuliatorius būtų kuo panašesnis į tikrą lėktuvą. Pirmoji jo versija daugiausia dėmesio sulaukė studijų mugėse, kuriose moksleiviai turi galimybę išvysti, ką išbando ir kaip mokosi VILNIUS TECH studentai.
Naujasis modelis „V2“ yra žymiai tobulintas, naudojant aukštos raiškos VR akinius ir judesio mechanizmus, kurie realistiškai imituoja orlaivio manevravimą. Be to, šis simuliatorius integruotas su naujausia „Microsoft Flight Simulator“ versija, kuri padeda pilotams efektyviau ruoštis realiems skrydžiams. Naujasis skrydžių simuliatorius – dar pranašesnis. Pagrindinis naujojo simuliatoriaus pranašumas – kabinos dizainas yra tikro „CESSNA 172“ orlaivio kabinos muliažas, kuriame prietaisai bei mechanizmai išdėstyti taip pat, kaip ir originale. „CESSNA 172“ yra mokomasis skrydžių praktikos bazės Kyviškėse lėktuvas. Taip studentai iš anksto susipažįsta su orlaiviu, dar prieš įlipdami į tikrąjį.
„Avion Express“, didžiausia ACMI kompanija Lietuvoje, finansavo šio projekto vystymą ir pabrėžia, kad aviacijos išsilavinimas šalyje yra ne tik svarbus, bet ir reikalingas, atsižvelgiant į augantį pilotų poreikį pasaulinėje rinkoje. Kompanija akcentuoja, kad šiuolaikinės aviacijos galimybės Lietuvoje yra platus ir perspektyvus sektorius, kuris suteikia daug karjeros galimybių tiek šalyje, tiek tarptautiniu lygiu.
Šis inovatyvus projektas ne tik atveria duris į aviacijos pasaulį, bet ir įkvepia jaunimą siekti karjeros šioje aukštųjų technologijų srityje, kartu stiprinant Lietuvos pozicijas kaip aviacijos studijų ir profesijų centras Europoje.
Parengta pagal vilniustech.lt
Foto vilniustech.lt