Vilnius pasitinka pirmuosius ekologiškus troleibusus: nauja era prasidės rugpjūčio mėnesį

Vilniaus naujienos

Vasara Vilniuje žada ne tik šiltą orą, bet ir svarbius pokyčius miesto viešajame transporte. Rugpjūčio mėnesį sostinės gatves pasieks pirmieji aplinkai draugiški troleibusai, pradėdami naują etapą Vilniaus viešajame transporte. Šie naujieji troleibusai, pagaminti pagal 2023 m. sudarytą sutartį tarp „Vilniaus viešojo transporto“ ir „Škoda Group“, žada pagerinti miesto oro kokybę ir patogumą keleiviams.

Pagal sutartį, iš viso į Vilnių atkeliaus 91 naujas troleibusas. Pirmoji 20 troleibusų siunta atvyks šių metų rugpjūtį, o likusieji 71 bus pristatyti iki 2025 m. pradžios. Sutarties vertė siekia daugiau nei 52 milijonus eurų, ir tai atspindi didelį įsipareigojimą atnaujinti ir modernizuoti viešojo transporto parką.

UAB „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius Ignas Degutis informavo, kad pirmasis troleibusas modelis „Škoda 32Tr“ jau pagamintas, o dar 12 yra gamybos stadijoje. Prieš pat atvykimą į Vilnių, visi troleibusai yra kruopščiai testuojami Pilzene, Čekijoje, siekiant užtikrinti jų patikimumą ir saugumą.

Naujieji troleibusai bus pritaikyti visiems keleiviams: jie bus žemagrindžiai, su automatinėmis rampomis neįgaliesiems, ir turės dviračių laikiklius. Kiekvienas troleibusas bus įrengtas saugumo sistemas, įskaitant SOS ir A juostos mygtukus, kurie fiksuoja įvykius vaizdo įraše, taip pat susidūrimo prevencijos sistemas ir automatinį gaisro gesinimo įrenginį.

Ši iniciatyva yra dalis didesnio plano, kuris ne tik gerina miesto transporto infrastruktūrą, bet ir mažina ekologinį pėdsaką, suteikiant vilniečiams švaresnę ir sveikesnę aplinką, kurioje jie gali gyventi ir dirbti.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės pranešimą
Foto Škoda group.