VILNIUS – GREIČIAUSIAI AUGANTIS MIESTAS REGIONE!

Vilniaus naujienos

Geros žinios iš Varšuvoje vykusio Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimų, kuriuose Vilnius išrinktas labiausiai regione besivystančiu paslaugų centrų miestu.

Vilnius – Baltijos šalių finansų centras – čia veikia daugiau kaip 150 fintech įmonių.
„Financial times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ leidžiamo žurnalo skelbiamuose patraukliausių užsienio investicijoms Europos miestų rinkimuose iškovojo net 7 apdovanojimus ir atsidūrė ateities miestų trejetuke.

Tačiau Vilnius gali didžiuotis ir tuo, jog Vilniaus savivaldybė efektyviausiai veikianti Lietuvoje jau trečius metus iš eilės! Sparčiai modernėjantis Vilnius jau dabar gali pasiūlyti net 121 savivaldybės e.paslaugą, kuria galima pasinaudoti per mobilųjį ir neiškeliant kojos iš namų.

Per paskutiniuosius trejus metus gyventojų skaičius sostinėje išaugo 2,7 proc. Kas trečias Lietuvoje kūdikis gimsta Vilniuje: per metus čia pasaulį išvysta 7000 mažųjų vilniečių.

Tačiau ar žinojote, jog Vilnius yra antras jauniausias miestas (po Kopenhagos) tarp Šiaurės šalių Europoje?

Taigi, Vilnius ne tik Lietuvos sostinė ir pasidižiavimas, bet ir ryškus jaunas miestas Europoje, kuris sparčiai modernėja ir tampa įkvepiančiu pavyzdžiu kitų šalių sostinėms.

Vilnius sėkmingai mažina ir miesto įsiskolinimus. Nuo 383 mln. Eur (2016 m. pradžioje) skola sumažinta iki 236 mln. Eur (2018 m. balandį). Šiemet Vilnius planuoja padengti apie 36,8 mln. Eur paskolų ir restruktūrizuotų skolų bankams, o skoloms už įvairias paslaugas ir darbus planuojama skirti daugiau kaip 28 mln. Eur.

Pagal darbo ir gyvenimo mieste balansą Vilnius patenka į geriausių Europos miestų dešimtuką (lenkia Briuselį ir Miuncheną)!

Parašykite komentarą