VILNIUS BE VIEŠOJO TRANSPORTO?

Vilniaus naujienos

760 Vilniaus viešojo transporto (VVT) darbuotojų pranešė, kad maždaug už savaitės ketina stabdyti darbo sutartis, nes bendrovė nuo 2018 metų nevykdo kolektyvinėje sutartyje nustatytų įsipareigojimų. Tokį ultimatumą skelbia 760 bendrovės darbuotojų iš 1890-ties ten dirbančiųjų. Iš 760-ties darbo sutartis ketinančių stabdyti darbuotojų – 600 vairuotojų.

Ką tai reiškia? Darbo sutarties stabdymas darbuotojui suteikia galimybę į darbą neiti tris mėnesius ir per tą laiką žmogus negali būti atleistas. Jam privalo būti mokamas minimalus darbo užmokestis.

O ką tai reiškia Vilniui? Ogi tai, kad didžiausias Lietuvos miestas ir jo gyventojai jau po savaitės gali likti be dalies viešojo transporto paslaugų -susirūpinęs atsako Lukas Savickas.

Jau kurį laiką viešai prieinama informacija, kad VVT nuolat trūksta darbuotojų, tad esami dirba didesniu krūviu nei turėtų. Paskaičiuokime, kas bus, jei daugiau kaip trečdalis vairuotojų trims mėnesiams sustabdys savo darbo sutartis? Vilniaus transporto sistema elementariai bus paralyžiuota.

Išgirdęs apie masinį VVT streiką ir planuojamą piketą prie miesto savivaldybės Lukas Savickas nuvyko susitikti su piketuotojais ir profsąjungų atstovais patikinti, kad jų situacija yra žinoma, girdima ir, kad bus bandom kuo operatyviau rasti problemos sprendimą. Bandymų taikyti šiems darbuotojams spaudimą ir taip juos nutildyti, neturi būti. Problema turi būti sprendžiama iš esmės.

Situacija kritinė ir darbuotojams nesusitariant su vadovybe, turėtų įsikišti miesto valdžia, nes Vilniaus viešojo transporto bendrovė priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Keista, kad ši, metus trunkančios problemos, kuri jau spėjo persikelti ir į teismus, tarsi nemato ir laikosi nuošaliai.

Prie Vilniaus savivaldybės piketuojantys VVT darbuotojai sako pasiruošę konstruktyvioms deryboms, tiek su savo vadovybe, tiek su miesto valdžios atstovais. Deja, prie bendro stalo problemos sprendimo paieškoms, kol kas jų niekas nekviečia. Atvirkščiai, piketo dalyviai pasakė VVT vadovų sprendimą – sužinojus apie trečdalio darbuotojų sprendimą stabdyti darbo sutartis, jų prašymų tiesiog nepriimti.

Pripažinkime garsiai, taip problemos neišspręsime. O palikti vilniečius be dalies viešojo transporto paslaugų ir laukti taip pat negalima.

Parašykite komentarą