VILNIUJE VYKS 5-ASIS PASAULINIS LITVAKŲ KONGRESAS

Vilniaus naujienos

Lietuvos Respublikos Seimo rūmai pirmadienio rytą duris atvėrė iš viso pasaulio į mūsų šalies sostinę atvykusiems litvakams ir jų palikuonims. Čia iškilmingai atidarytas Penktasis Pasaulinis Litvakų Kongresas, kurį globoja Parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Išskirtiniais Kongreso akcentais taps pasaulinio garso kantoriaus iš JAV prof. Josepho Malovany ir pianisto iš Vokietijos Dorono Bursteino koncertas Vilniaus choralinėje sinagogoje bei koncertinis vakaras „Pasimatymas su Vilne“. Valstybiniame Jaunimo teatre ketvirtadienį vyksiančio renginio metu Vilniuje gyvenusių ir kūrusių litvakų atminimą pagerbs žymūs Lietuvos muzikai ir teatralai. Išskirtinės programos autorius – režisierius Gintaras Varnas, o koncerto metu pasirodys Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, tenoras Rafailas Karpis, pianistas Darius Mažintas, smuikininkės Dalia Dėdinskaitė, Rūta Lipinaitytė ir daugelis kitų.

Visą išsamią informaciją apie Penktojo Pasaulinio Litvakų Kongreso programą galite rasti puslapyje www.lzb.lt bei Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės Facebook paskyroje.

Parašykite komentarą