Vilniuje atsisveikinama su buvusiu Lietuvos premjeru Gediminu Kirkilu

Vilniaus naujienos

Šiandien jau bus galima atsisveikinti su buvusiu Lietuvos premjeru Gediminu Kirkilu, kuris mirė savaitgalį. Gediminas Kirkilas, palikęs žymų pėdsaką Lietuvos politikoje, mirė eidamas 73-iuosius metus.

Atsisveikinimo detalės

Vyriausybės komunikacijos departamentas informuoja, kad atsisveikinimas su Gediminu Kirkilu vyks antradienį nuo 12 iki 20 valandos ir trečiadienį nuo 9 iki 12 valandos. Visi norintys atsisveikinti galės tai padaryti laidojimo rūmų „Ritualas“ didžiojoje salėje.

Laidotuvių eiga

Velionio urna bus išnešama trečiadienį, 12 valandą, o vėliau vyks laidotuvės prestižinėse Antakalnio kapinėse. Šios kapinės yra žinomos kaip vieta, kur ilsisi daugelis šalies garbės piliečių.

Kirkilo indėlis į Lietuvos politiką

Gediminas Kirkilas premjero pareigas ėjo 2006–2008 metais, o prieš tai dirbo krašto apsaugos ministru. Jis buvo aktyvus Lietuvos politinėje arenoje nuo 1992 iki 2020 metų, kai buvo renkamas į Seimą. Jo politinė karjera buvo įvertinta aukštais apdovanojimais: 2003 metais jis gavo Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžių, o 2004 metais – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžių.

Atminimo žodžiai

Gediminas Kirkilas paliko gilų įspaudą Lietuvos politikos istorijoje, būdamas vienu iš lyderių, kurie formavo šalies politinį peizažą praėjusio amžiaus pabaigoje ir šio amžiaus pradžioje. Jo indėlis į krašto gynybą ir valstybės vystymą bus prisimenamas ilgai.

Kirkilo mirtis paliko liūdesio žymę tarp jo bendražygių, politinių oponentų ir visų, kurie pažinojo šį ryškų asmenybę. Visuomenė turi galimybę atiduoti pagarbą ir pagerbti jo atminimą per artimiausias dvi dienas.

Pagal lrt.lt