VILNIEČIAI VĖSINAMI VANDENS DULKSNA

Vilniaus naujienos

Šaliai ir toliau kaistant, Vilniaus miesto savivaldybė kartu su ,,Vilniaus vandenys“ gelbėja vilniečius ir miesto svečius vandens dulksna. Rotušės aikštėje įrengta vandens dulksna sostinės gyventojus ir svečius vėsina dienos metu, nuo 9 iki 22 valandos. Penktadienį vakare nuo 20 val. dulksnos sistema bus laikinai perkelta į Vingio parką, o šeštadienį vakare ja naudotis ir vėl bus galima Vilniaus Rotušės aikštėje.

Mobilios vandens dulksnos sistemos veikimas yra sujungtas su centralizuotais vandentiekio tinklais, todėl šis vanduo yra saugus ir sveikas naudoti.

Vandens dulksna nėra vienintelis Vilniuje taikomas aplinkai draugiškas sprendimas, kuriuo naudodamiesi vilniečiai ir miesto svečiai gali atsigaivinti. Mieste šiuo metu taip pat veikia 24 stacionarios ir mobilios vandens gertuvės,  didžiausia jų dalis – miesto centrinėje dalyje, kita – šalia sostinės sporto aikštynų. Iki šiol iš Vilniuje įrengtų gertuvių jau išgerta daugiau kaip 2 mln. litrų vandens, tokiu būdu buvo atsisakyta daugiau nei 4 mln. vandens butelių ir daugiau nei 102 t plastiko.

Šią savaitę „Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe pradėjo nacionalinę iniciatyvą „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis!”. Šios iniciatyvos metu visos šalies gyventojai skatinami tausoti gamtą, atsisakyti vandens plastikiniuose buteliuose ir rinktis gerti vandenį iš čiaupo. Prie iniciatyvos jau prisijungė kitos didžiausios Lietuvos vandentvarkos įmonės, savivaldybės bei verslai, kurie įsipareigojo savo klientams akcijos metu siūlyti atsigaivinti vandeniu iš čiaupo nemokamai.

Parašykite komentarą