Vilniečiai gavo sąskaitas už šildymą

Vilniaus naujienos

VŠT informuoja, kad už 2022 m. gruodžio mėnesį 50 kv. m. ploto buto šildymą renovuotame name klientai vidutiniškai mokės apie 68 Eur sąskaitą, nerenovuotame daugiabutyje – 114 Eur. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis 2022 m. gruodžio mėnesio vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje buvo 9,50 ct/kWh be PVM. Tuo tarpu Vilniuje šilumos kaina gruodį buvo mažiausia tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir siekė 8,47 ct/kWh be PVM. Ši tendencija išlieka ir sausio mėnesį – šiluma vilniečiams kainuos dar mažiau 7,87 ct/kWh be PVM.

Nors šilumos kaina visiems klientams yra vienoda, sąskaitų už šildymą dydis skiriasi. Tam yra objektyvių priežasčių, tačiau dalies jų suvaldyti negali nei centralizuotos šilumos tiekėjas, nei patys klientai. Pirmiausia, sąskaitos už šildymą dydis priklauso nuo šilumos kainos, kuri yra kiekvieną mėnesį tvirtinama VERT ir keičiasi priklausomai nuo šilumos gamybai naudojamų išteklių kainos rinkoje.

2022 m. gruodžio mėnesis buvo šiltesnis, nei praėjusiais (2021 m.) metais – vidutinė lauko oro temperatūra Vilniuje buvo -3 °C, kai tuo tarpu 2021 m. gruodį vidutinė temperatūra buvo -3,7 °C. Pagalba apmokant sąskaitas už šildymą