VILNIEČIAI 10 PROC. BRANGIAU MOKĖS UŽ VANDENS IR NUOTEKŲ TVARKYMĄ

Vilniaus naujienos

Milijoninius investicinius projektus įgyvendinanti didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ nuo rugpjūčio pradžios ims taikyti naujus paslaugų tarifus. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) sprendimu, bendrovės įkainiai gyventojams padidės vidutiniškai 10 proc.

„Vilniaus vandenys“ informuoja, jog paslaugų tarifus buvo priversti peržiūrėti dėl technologinių medžiagų ir kuro sąnaudų augimo, aplinkos taršos mokesčių pokyčių, ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudų, kurioms įtaką daro vykdomos investicijos, bei kitų neišvengiamų būtinųjų sąnaudų pokyčio. Daugiabučiuose namuose gyvenantiems privatiems klientams geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina pakils 10,1 proc. iki 1,20 euro už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Su PMV jiems tarifas sieks 1,45 euro už kubinį metrą. Gyvenantieji individualiuose namuose už kubinį metrą mokės 1,18 euro be PVM, arba 1,43 euro su PVM – taip pat dešimtadaliu daugiau. Įmonėms geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina didės 9,7 proc. iki 1,24 euro (be PVM) už kubinį metrą arba 1,50 euro (su PVM) už kubinį metrą. Vien pernai investicijoms sostinės vandentvarkos bendrovė skyrė 30,6 mln. eurų. Pastarąjį kartą įmonės paslaugų tarifai keitėsi pernai rugpjūtį – tąkart butuose gyvenantiems klientams įkainis mažėjo, o individualiuose namuose gyvenantiems padidėjo simboliniu centu.

„Vilniaus vandenys“ geriamąjį vandenį tiekia ir tvarko nuotekas daugiau nei 270 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kubinių metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kubinių metrų nuotekų.

Parašykite komentarą