VILNIAUS VAIKUČIAMS NEMOKAMOS VASAROS STOVYKLOS

Vilniaus naujienos

Kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, šiais metais skyrė ypatingą dėmesį vaikų vasaros poilsio stovyklų organizavimui. Jau daug metų iš eilės sostinė finansiškai remia stovyklas, finansavimas vaikų vasaros stovykloms kiekvienais metais auga. Šiais metais savivaldybė skyrė per 630 000 eur., o tai leis 15 tūkstančių sostinės vaikams smagiai leisti laiką vasarą 216 savivaldybės pilnai ar dalinai finansuojamose stovyklose. Dar 110 000 Eur skirta visą vasarą organizuoti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų dienos užimtumą. Šią vasarą išskirtinis dėmesys skiriamas antrus namus Lietuvoje radusiems Ukrainos vaikams. Stovyklose planuojama užimti daugiau nei 1700 vaikų, atvykusių iš Ukrainos.

Savivaldybės finansuojamose stovyklose kviečiami dalyvauti visi vaikai besimokantys Vilniaus miesto mokyklose, prioritetas skiriamas vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių bei vaikams, gaunantiems socialinę paramą arba turintiems teisę į socialinę paramą.

Šiais metais atsirado naujų stovyklų organizatorių, daugumos stovyklų kainos neviršija 20 Eur už dieną, vaikų tėvai turės didesnes pasirinkimo galimybes kur nukreipti stovyklauti savo vaikus. Kaip ir kasmet dauguma finansuojamų stovyklų yra dieninės (139), bendro profilio ir organizuojamos Vilniaus mieste, tačiau vyks ir 64 stacionarios stovyklos su laikinu apgyvendinimu ir 13 mobilių stovyklų. Pagal programos profilį tėvams ir jų vaikams siūloma 24 meninės stovyklos, 7 turistinės stovyklos, 49 sporto stovyklos, taip pat organizuojamos, karinės, kraštotyros, mokslinės, kalbų ir kitos stovyklos. Šios  stovyklos organizuojamos visoje Lietuvoje: vaikai galės stovyklauti Alytaus raj., Ignalinos raj. Plungės raj., Kretingos raj., Širvintų raj., Švenčionių raj., Zarasų raj., Varėnos raj., Trakų raj. Prienų raj. Širvintų raj., Utenos raj., Druskininkuose, Šventojoje, Palangoje ir kituose miestuose. Stovyklas galima rinktis ir pagal amžių – nuo 7 iki 18 metų. Stovyklos Vilniuje prasidės jau nuo birželio 13 d.

Stovyklų sąrašas pateiktas Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje.

Parašykite komentarą