Vilniaus Plikakalnis pavojuje: apžvalgos aikštelė uždaryta dėl nuošliaužos grėsmės

Vilniaus naujienos

Sostinės savivaldybė neseniai paskelbė apie laikiną Plikakalnio apžvalgos aikštelės lankymo apribojimą, kuris susijęs su pastebėta atodangos erozija. Dėl šio fenomeno prie aikštelės įrengti laikini įspėjamieji ženklai, kad būtų išvengta galimų nelaimių. Priklausomai nuo padėties rimtumo, lankytojų saugumas tapo pagrindiniu prioritetu.

Apribojimas įvestas po to, gautas raštas iš Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos, kuruojančios Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į po 2024 m. sausio–vasario mėnesių įvykusią grunto nuošliaužą. Buvo nurodyta, kad reikia įrengti laikinus įspėjamuosius ženklus ar kitaip apriboti apžvalgos aikštelės lankymą, iki bus išsamiai įvertintos galimos grėsmės lankytojų saugumui.

Vilniaus savivaldybė kreipėsi į UAB „Grinda“ su užsakymu įvertinti situaciją atodangoje ir pateikti siūlymus dėl galimų saugumo sprendimų. Įmonės atstovas spaudai Egidijus Steponavičius pažymėjo, kad svarbiausia yra užtikrinti lankytojų ir darbuotojų saugumą. Jis pabrėžė, kad situacijos vertinimas yra vykdomas ir kad pavojus, susijęs su šlaito slinkimu, yra realus.

Geologas Petras Šinkūnas pateikė keletą galimų priežasčių, kodėl gali įvykti nuošliaužos. Jis minėjo, kad status šlaitas turi didesnę riziką nuslinkti, ypač jei susidaro palankios sąlygos dėl nepalankios geologinės sandaros ar intensyvių klimato sąlygų, pavyzdžiui, ilgalaikių liūčių.

Situacija Plikakalnio atodangoje parodo, kaip svarbu laiku atlikti grunto būklės vertinimus ir imtis atitinkamų saugumo priemonių. Tiek savivaldybės, tiek atsakingų įmonių reakcija į grunto nuošliaužos grėsmę rodo atsakingą požiūrį į visuomenės saugumą bei aplinkosaugos iššūkius.

Parengta pagal lrt.lt