Vilniaus centre protestas

Vilniaus naujienos

Penktadienio vakarą Vilniaus centre susirinko Sakartvelo bendruomenės nariai ir jų palaikytojai, kad išreikštų savo prieštaravimus prieš Sakartvele svarstomą „užsienio agentų“ įstatymą, kuris sukėlė didelį nerimą tarp piliečių ir tarptautinės bendruomenės.

Protesto eitynės prasidėjo miesto širdyje, kur daugiau kaip pusšimtis žmonių, nešinų Sakartvelo vėliavomis ir plakatais su užrašais, reiškiančiais prieštaravimą minėtam įstatymui, žygiavo link šalies ambasados. Vėliau šalia ambasados pastato surengta protesto akcija, kurioje dalyvavo apie 60 žmonių.

„Eitynės praėjo sklandžiai, šiuo metu vyksta nedidelis renginys prie ambasados. Specialios pajėgos paskirtos palaikyti viešąją tvarką“, – sakė Vilniaus apskrities policijos atstovas.

Protesto akcija surengta reaguojant į Sakartvelo parlamento sprendimą pritarti „užsienio agentų“ įstatymo projektui, nepaisant kelias savaites trukusių demonstracijų ir tarptautinių įspėjimų, įskaitant iš Briuselio, kad šis žingsnis gali pakenkti šalies siekiams prisijungti prie Europos Sąjungos.

Protestuotojai Vilniuje parodė solidarumą su tūkstančiais Sakartvelo gyventojų, kurie atnaujino protestus po sprendimo priėmimo. Jų tikslas – atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į įstatymą, kuris, jų manymu, kelia grėsmę pilietinėms teisėms ir laisvėms Sakartvele.

Pagal diena.lt
Foto Alex Radelich