Vilniaus centrą užplūdo studentai

Vilniaus naujienos

Šeštadienio niūrumą Vilniaus centre praskaidrino ne kas kita, kaip kasmetinė Fiziko dienos (FiDi) šventė, šiemet švenčianti savo 56-ąjį jubiliejų. Gedimino prospektą užliejo spalvinga studentų eisena, nešina temine apokalipsės simbolika, kurią vainikavo kvapą gniaužiančios dekoracijos ir vėliavų jūra.

Renginys, pradėtas prieš daugiau nei pusę amžiaus, šiandien yra neatsiejama Vilniaus akademinio gyvenimo dalis, pripažinta Lietuvos nematerialaus kultūros paveldu 2021 metais. Įspūdinga eisena, kurioje dalyvavo šimtai studentų iš įvairių šalies universitetų, tapo viso renginio kulminacija. Jie žengė pro pagrindines sostinės gatves, nešdami įvairiaspalių vėliavas, simbolizuojančias fizikos mokslo svarbą ir universaliąją reikšmę.

Temos „Apokalipsė“ pasirinkimas buvo neatsitiktinis – tai metafora, leidžianti studentams kūrybiškai išreikšti savo požiūrį į dabartinius globalinius iššūkius. Dekoracijos buvo itin iškalbingos: nuo masyvių, mistiškai atrodančių instaliacijų iki detalizuotų, rankų darbo elementų, kurie atspindėjo šventės unikalumą ir meninę vertę.

Eisenos dalyviai, įsiklausę į teminę muziką, judėjo sinchroniškai, o tai suteikė procesijai teatrališkumo ir iškilmingumo. Pro šalį einančių žmonių veiduose buvo galima išvysti nuostabą ir pagarbą studentų kūrybiškumui bei energijai.

„Tai ne tik puiki galimybė pabūti kartu su bendraminčiais, bet ir galimybė parodyti visuomenei, kad mokslas yra gyvas ir jaudinantis“, – sakė vienas iš renginio organizatorių. Jis taip pat pabrėžė, kad FiDi yra vieta, kur galima ne tik mokytis, bet ir švęsti mokslą.

Fiziko dienos šventė, kurioje susitinka tradicija ir inovacija, tęsia savo misiją įkvėpti būsimąsias kartas ir propaguoti mokslą kaip svarbų visuomenės vystymosi veiksnį.

Pagal lrytas.lt
Foto rytas.lt fotografas Tomas Bauras