VILKAVIŠKIO RAJONE NEMATYTAS MODELIS, IŠBANDANTIS LIETUVIŲ SĄŽININGUMĄ

Lietuvos naujienos

Vilkaviškio rajono gyventojai sugalvojo dar negirdėtą veiklą Lietuvoje ir tokiu būdu išbandyti tautiečių sąžiningumą. Lauko viduryje pastatė maisto kioskelį, kuriame palieka įvairiausių maisto produktų ir vyksta prekyba, tačiau be pardavėjo. Norintis įsigyti kioskelyje produktų, gali pasiimti ir įmesti ten nurodytą sumą. Vietinis gyventojas iš Vilkaviškio rajono sako, kad pravažiuojant akį vis patraukdavo prie gyvenvietės pastatytas kioskelis, o šį kartą nusprendė sustoti ir apsipirkti. Vyrą kiek stebina šitoks pasitikėjimas tautiečiais: juk niekas nestebi – įmetei už produktus pinigų ar ne.
Savitarnos prekybą nusprendė išbandyti prie Geisteriškių kaimo gyvenantys Irma ir Raimundas. Jiedu Vilkaviškyje prekiauja rūkyta žuvimi. Verslininkai ryžosi ir kitokiam prekybos modeliui. Savitarna labai populiari Skandinavijos šalyse.
Savitarnos kioskelis veikia porą mėnesių. Jokių nemalonumų ir piniginių nuostolių verslininkai sako nepatyrę. Juos netgi stebina lietuvių sąžiningumas: vienas pirkėjas skambino susirūpinęs, kad per mažai pinigų paliko: „Man atrodo, kad per mažai įmečiau. Sako, ten buvo tiek pinigų, man atrodo, kad per mažai. Ne, sakau, jei tiek buvo parašyta. Sako, reikės įmesti grįžtant.“
Raimundas pasakoja, kad kartais trūksta nedidelės sumos už parduotus produktus, tačiau mano, kad pirkėjas netyčia apsiskaičiavo, o gal pritrūko kelių centų.
ei toks prekybos modelis pasiteisins, verslininkai planuoja pastatyti šaldytuvą, kad galėtų daugiau produktų sudėti. Dabar to daryti negali, nes suges. O pirkėjų tikrai yra – mažoji pagalbininkė vos spėja pildyti lentynas. Kioskelis – šalia judraus kelio.

Žmonėms labai įdomu išbandyti taip apsipirkti. Laimutė sako, kad ją labai sužavėjo toks apsipirkimo būdas, o labiausiai – verslininkų pasitikėjimas pirkėjais. Verslininkai kurį laiką stebės, ar žmonės savitarnos kioskelyje perka iš įdomumo, ar iš tiesų jiems taip patogu. Jei prekyba ir toliau vyks, tokių kioskelių Suvalkijoje turėtų ir daugiau atsirasti.

Parašykite komentarą