Vieno Oskaro Koršunovo darbą dirbs net trys meno vadovai

Vilniaus naujienos

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovo pareigas eis trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Eglė Švedkauskaitė ir Antanas Obcarskas, antradienį pranešė teatro direktorius Martynas Budraitis.

„Tai, kad bus trys meno vadovai, ne vienas, Lietuvoje gal šiek nauja ir nežinoma, bet Europoje tai gana dažna praktika, kai teatro kūrybinę programą kuria keletas, trys, o kartais ir daugiau meno vadovų“, – sakė M. Budraitis.

Trijų režisierių negąsdina, jog dalysis vienomis pareigomis.

Naujoji meno vadovų komanda debiutuos sudarydama naująjį Nacionalinio Lietuvos dramos teatro sezono repertuarą, jame numatomos septynios premjeros.

Gruodį iš LNDT meno vadovo pareigų atleistas režisierius Oskaras Koršunovas. Teatro vadovybė teigė, kad tokiam administracijos sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.

Pats režisierius žurnalistams sakė neturėjęs kūrybinės laisvės, prieš jį buvo taikytas mobingas. Menininko teigimu, jis nebuvo kviečiamas į susirinkimus, nedalyvavo sudarant repertuarą. 

Atleidimą iš pareigų O. Koršunovas apskundė Darbo ginčų komisijai.

Pasak M. Budraičio, komisija kol kas nėra priėmusio jokio sprendimo. Jis teigė negalvojantis, kas bus, jeigu komisija vis dėlto nuspręstų O. Koršunovą grąžinti į pareigas.