Velso princesės nuotraukos redagavimas sukelia audrą

Vilniaus naujienos

Velso princesė Catherine neseniai viešai atsiprašė už sukeltą painiavą dėl Motinos dienos šeimos nuotraukos redagavimo. Princesė pripažino, kad kartais eksperimentuoja su nuotraukų redagavimu, tačiau šis konkretus atvejis sukėlė didelį nepasitenkinimą ir abejones socialinėje žiniasklaidoje. Nuotrauka, kurioje užfiksuota princesė su savo trimis vaikais po sausio mėnesį atliktos pilvo operacijos, iš pradžių buvo skirta nuraminti visuomenę dėl jos sveikatos būklės. Tačiau, paskelbus nuotrauką, kilo spekuliacijų dėl jos autentiškumo, ypač dėl princesės Šarlotės megztinio rankovės, kas paskatino tarptautines nuotraukų agentūras atšaukti nuotraukos platinimą. Penkios tarptautinės nuotraukų agentūros, įskaitant „PA Media“, nusprendė atsiimti nuotrauką, nesulaukusios skubaus paaiškinimo iš Kensingtono rūmų. Tai sukėlė diskusijas apie karališkosios šeimos vaizdų autentiškumą ir skaidrumą. Princesės atsiprašymas socialinėje žiniasklaidoje buvo trumpas, tačiau atviras: „kaip ir daugelis fotografų mėgėjų, kartais eksperimentuoju su redagavimu. Norėjau atsiprašyti už bet kokį sumišimą, kurį sukėlė šeimos nuotrauka, kuria vakar dalijomės.“ Nepaisant atsiprašymo, šis incidentas sukėlė diskusijas apie pasitikėjimą karališkąja šeima. Viešųjų ryšių ekspertai ir faktų tikrinimo organizacijos pabrėžė skaidrumo svarbą šiuolaikinėje informacinėje aplinkoje. „Full Fact“ vadovas Chrisas Morrisas teigė, kad „sąmokslo teorijos klesti informacijos vakuume, todėl, jei norite, kad jumis pasitikėtų, turite būti skaidrūs.“ Kritikai lygino šią situaciją su sovietinės Rusijos praktikomis, kritikuodami karališkosios šeimos bandymus manipuliuoti savo įvaizdžiu.

Tuo tarpu karališkosios knygos autorius Omidas Scobie pabrėžė, kad šis incidentas dar labiau apsunkina karališkosios šeimos pastangas atkurti visuomenės pasitikėjimą. Šis incidentas atskleidė, kaip svarbu yra palaikyti autentiškumą ir skaidrumą viešojoje erdvėje, ypač karališkosios šeimos, kuri yra nuolat stebima ir analizuojama.

Catherine atsiprašymas ir viešas pripažinimas, kad buvo atliktas redagavimas, yra žingsnis link didesnio skaidrumo, tačiau šis atvejis taip pat parodė, kad net nedidelis manipuliavimas gali sukelti didelę visuomenės reakciją ir diskusijas apie pasitikėjimą ir autentiškumą.

Parengta pagal theguardian.com

Foto skolinta iš theguardian.com. Kensingtono rūmai. Nuotrauka: Velso princas/AP