Velso kunigaikštienei Catherine vėžys: taikoma chemoterapija

Vilniaus naujienos

Velso kunigaikštienė Catherine, viena iš labiausiai mylimų Britanijos karališkosios šeimos narių, atvira širdimi pasidalijo su pasauliu apie savo kovą su vėžiu. Po didelės pilvo operacijos sausio mėnesį, kurios metu buvo nustatyta ši liga, Catherine pradėjo gydymą chemoterapija.

Ši žinia pasiekė viešumą per asmeninį Catherine kreipimąsi, kurį ji padarė Vindzoro pilies soduose. Ji atvirai pasakojo apie savo ir jos šeimos išgyventą šoką, susidūrus su tokia diagnoze. Kunigaikštienė pabrėžė, kaip svarbu buvo tinkamai paaiškinti situaciją jų vaikams: George’ui, Charlotte ir Louisui, ir užtikrinti juos, kad viskas bus gerai.

Catherine vyras, princas Williamas, kartu su jais bandė kuo geriau tvarkytis su šia situacija. 75 metų karalius Charlesas, kuris patiria panašią kovą su vėžiu, išreiškė didžiulę pagarbą Catherine drąsai viešai kalbėti apie savo išbandymus.

Bakingemo rūmai patvirtino, kad Catherine pradėjo gydymą chemoterapija vasario pabaigoje, o jos viešas kreipimasis buvo nufilmuotas trečiadienį, kai jos vaikai buvo išvykę Velykų atostogų. Kunigaikštienė savo žinią išreiškė su didžiule ramybe ir tvirtybe, nors ir pasidalijo, kaip ši diagnozė padarė didžiulį šoką visai jų šeimai.

Po operacijos, kurios metu nustatytas vėžys, Catherine ir jos medikų komanda nusprendė pradėti profilaktinės chemoterapijos kursą. Kunigaikštienė savo kreipimęsi pabrėžė, kad, nepaisant sunkių kelių pastaraisiais mėnesiais, ji jaučiasi gerai ir kasdien stiprėja, dėkodama už fantastišką medikų priežiūrą.

Velso kunigaikštienės atvirumas sulaukė plataus palaikymo, taip pat ir iš Sasekso kunigaikščio bei kunigaikštienės, kurie linkėjo jai sveikatos ir išgijimo. Catherine paprašė visuomenės supratimo ir privatumo, kad galėtų baigti savo gydymą ir sugrįžti prie pilnavertės veiklos.


Parengta pagal theguardian.com