Vatikanas ruošiasi kanonizuoti 15-metį „Dievo tinklaraštininką“

Europos naujienos/Pasaulio naujienos

Vatikanas praneša, kad jaunas italas Carlo Acutis, miręs 2006 m. būdamas tik 15 metų, artimiausiu metu bus paskelbtas šventuoju. Ši žinia sužavėjo tiek tikinčiuosius, tiek interneto bendruomenę, nes Carlo, žinomas kaip „Dievo tinklaraštininkas“, jau yra tapęs pirmuoju savo kartos šventuoju.

Carlo Acutis, gimęs Londone ir vėliau gyvenęs Milane, jau nuo mažens aktyviai dalyvavo katalikiškoje bendruomenėje. Jis ne tik kasdien lankydavosi mišiose, bet ir aukojo pinigus benamiams, o jo tikėjimas įkvėpė net jo šeimą ir namų pagalbininkę atsiverti katalikybei. Carlo įgūdžiai informatikos srityje leido jam sukurti svetainę, skiriant visas savo žinias tikėjimo skleidimui internete. Jo sukurtos svetainės dokumentavo Eucharistijos stebuklus ir tebėra populiari tikintiesiems visame pasaulyje.

Popiežius Pranciškus oficialiai pripažino antrojo stebuklo, susijusio su Carlo, autentiškumą, suteikiant jam palaimintojo statusą. Pirmasis stebuklas įvyko Brazilijoje, kai septynerių metų vaikas pasveiko nuo sunkios ligos palietęs Carlo marškinėlius. Antrasis stebuklas, dėl kurio Vatikanas dabar svarsto suteikti jam šventojo vardą, įvyko Kosta Rikoje, kai po sunkios galvos traumos ir maldos prie Carlo kapo, jauna mergina neįtikėtinai greitai pasveiko.

Pagal nekrologas.lt
Foto nekrologas.lt