Tūkstančiai Kanarų salų gyventojų išėjo į gatves

Pasaulio naujienos

Dešimtys tūkstančių žmonių susirinko Ispanijos Kanarų salų gatvėse protestuodami prieš pernelyg intensyvų turizmą, kuris jų manymu, kenkia regiono aplinkai ir vietinių gyventojų gerovei. Demonstrantai reikalavo pakeisti dabartinį turizmo modelį, kuris yra orientuotas į masinį turistų srautą ir sukelia neigiamą poveikį vietos bendruomenėms.

Protesto akcijos, kuriose dalyvavo apie 57 000 žmonių, prasidėjo šeštadienį. Demonstrantai, būriavęsi visose septyniose salyno salose, nešė plakatus su šūkiais „Kanarų salos neparduodamos!“, „Turizmo moratoriumas“ ir „Gerbk mano namus“. Tai buvo vienas iš didžiausių viešų reiškinių regione, parodantis stiprų vietos gyventojų pasipriešinimą.

Protestuotojai išreiškė susirūpinimą, kad turizmas, nepaisant teikiamos ekonominės naudos, turi ir ilgalaikių neigiamų padarinių. „Šis turizmo modelis nėra naudingas mūsų kraštui, jis turi būti pakeistas“, – teigė vienas iš eitynių dalyvių Santa Krus de Tenerifėje.

Akciją organizavo apie 20 aplinkosaugos ir socialinių grupių, kurios siūlo įvesti keletą priemonių, kaip apriboti lankytojų skaičių ir nekilnojamojo turto pardavimus ne gyventojams, taip pat siūloma įvesti ekologinį mokestį. Jos reikalauja, kad valdžios institucijos imtųsi veiksmų prieš „korupcinį ir destruktyvų modelį“, kuris eksploatuoja regiono išteklius ir kenkia ekonomikai.

Kanarų salų prezidentas Fernando Clavijo teigė, kad regionas didžiuojasi būdamas populiaria turistų lankoma vieta, tačiau pripažino, kad būtina imtis griežtesnės kontrolės. Ypač tai aktualu, nes regionas, kuris šiuo metu sudaro 36 proc. salų BVP ir teikia darbą keturiems iš dešimties salyno gyventojų, vis dar atsigauna po koronaviruso pandemijos poveikio.

Šis protestas įvyko fone, kai visoje Ispanijoje, antroje pagal turistų skaičių šalyje pasaulyje, padaugėja panašių protestų. Po pandemijos, kai buvo atšaukti kelionių apribojimai, turizmas Ispanijoje sparčiai augo, o 2023 m. šalis sulaukė rekordinio 85,1 mln. turistų srauto. Salyno valdžia, susirūpinusi dėl didelio poveikio vietos gyventojams, rengia įstatymo projektą, kuris griežtintų trumpalaikės nuomos taisykles, atsižvelgiant į gyventojų, išstumtų iš būsto rinkos, skundus.

Pagal aljazeera.com
Foto Reiseuhu