Translytės moters bandymas žindyti kūdikį

Vilniaus naujienos

Neseniai pranešta apie unikalų atvejį Nyderlanduose, kur 37 metų translytė moteris, norėdama sukurti stipresnį ryšį su savo naujagimiu, bandė maitinti jį krūtimi. Nors ji turėjo atsisakyti šio sumanymo po dviejų savaičių dėl nepakankamo pieno gamybos, šis atvejis atneša naujų įžvalgų ir kelia svarbias diskusijas apie translyčių moterų galimybes žindyti.

Ši moteris, kuri anksčiau buvo užšaldžiusi savo spermą, susilaukė vaiko su savo partneriu naudodamasi dirbtiniu apvaisinimu. Siekdama pasiruošti žindymui, ji kelis mėnesius ruošėsi pagal Newman-Goldfarb protokolą, naudodama hormonų terapiją ir krūties siurblį. Nepaisant intensyvaus ruošimosi, ji per dieną pagamino tik 7 ml pieno – suma, kuri yra gerokai mažesnė nei rekomenduojama naujagimio mitybai.

Atvejis buvo plačiai aptariamas žurnale „International Breastfeeding Journal“, kuriame Nyderlandų medikai išsamiai aprašė šį unikalų atvejį. Nors galutinis pieno kiekis buvo mažas, tyrėjai teigė, kad bandymas žindyti vis tiek buvo vertingas patirtis pacientei.

Vis dėlto, ši tema yra labai kontroversiška. Praėjusį mėnesį vienas iš NHS fondų susidūrė su vieša kritika dėl pareiškimo, kad translyčių moterų pienas yra naudingas kūdikiams, kaip ir biologinių moterų pienas. Ekspertai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl nepakankamai ištirtų ilgalaikių šio proceso poveikių vaikams, ypač atsižvelgiant į galimą vaistų ir hormonų, vartojamų skatinti laktaciją, poveikį.

Vienas iš dažniausiai laktacijai skatinant naudojamų vaistų, domperidonas, nors yra laikomas palyginti saugiu, gali kelti tam tikrą riziką. Šis vaistas yra skirtas pykinimui malšinti, bet kaip šalutinis poveikis gali didinti pieno gamybą. Tačiau JAV šis vaistas žindymui nėra patvirtintas dėl galimos širdies ritmo sutrikimų rizikos.

Šis atvejis kelia svarbius klausimus apie translyčių moterų žindymo praktiką, jos naudą ir riziką. Tai rodo, kad mokslas ir medicina dar turi daug ką ištirti šioje srityje, tačiau tai taip pat parodo, kad šių pacientų poreikiai ir jų ryšys su vaikais yra svarbūs ir verti dėmesio.
Kadangi visuomenė ir medicina tampa vis įvairesnė, svarbu toliau tirti ir diskutuoti šiais klausimais, siekiant užtikrinti geriausią galimą priežiūrą kiekvienam asmeniui.
Kitas susirūpinimą keliantis klausimas yra susijęs su „pieno“, gaminamo maitinant krūtimi translytę moterį, maistine sudėtimi.

Medikai teigė, kad jie neanalizavo savo pacienčių gaminamo pieno maistinės vertės ir apskritai tai išlieka sritis, kurią reikia toliau tirti.

Ankstesni tyrimai, kuriuose analizuotas translyčių moterų gaminamas pienas, apsiriboja keliais pavieniais atvejais dėl šios praktikos retumo, o tai reiškia, kad apskritai nėra daug žinoma.Iki šiol atlikti nedideli tyrimai rodo, kad translyčių moterų gaminamas pienas panašus į „brandų“ motinos pieną, kuris gaminamas vėlesniuose žindymo etapuose, kai kūdikis yra vyresnis.

Brandžiame motinos piene nėra priešpienio, dar vadinamo „skystuoju auksu“ – motinos pieno sudedamosios dalies, kuri gaminama vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu ir netrukus po gimdymo ir yra labai maistinga naujagimiui.

Jo pavadinimas kilo dėl geltono atspalvio ir dėl to, kad jame gausu baltymų, vitaminų ir antikūnų, kurie apsaugo kūdikį nuo infekcijų.
Parengta pagal dailymail.com
Photo by Victoria Strukovskaya