Tragedija Maskvoje: masinis išpuolis roko koncerte pareikalavo 93 gyvybių, suimta keturi įtariamieji

Vilniaus naujienos

Penktadienio vakarą Maskvos „Crocus City Hall“ koncertų salėje įvykdytas šokiruojantis išpuolis. Roko koncerto metu užpuolikai atidarė ugnį į susirinkusius žmones, palikdami po savęs mažiausiai 93 žuvusiuosius ir virš 140 sužeistųjų. Šis siaubingas įvykis sukėlė visuotinį pasibjaurėjimą ir pasipiktinimą.

Rusijos saugumo pajėgos skubiai pradėjo tyrimą ir iki šiol yra suėmę 11 asmenų, iš kurių keturi yra tiesiogiai susiję su ataku. Rusijos saugumo vadovas apie sulaikymus pranešė prezidentui Vladimirui Putinui, kuris, nors ir nesikreipė tiesiogiai į tautą, per savo atstovą išreiškė užuojautą aukų šeimoms ir palinkėjo greito pasveikimo sužeistiesiems.

Šiuo metu yra pranešama, kad JAV turėjo įtikinamų duomenų apie galimą „Islamo valstybės“ grupuotės padalinio dalyvavimą šiame kraupiame išpuolyje. „Islamo valstybė“ jau pareiškė atsakomybę už šį teroro aktą. Nepaisant to, kad Baltieji rūmai atskleidė, jog Rusija buvo įspėta apie galimą išpuolį prieš didelius susibūrimus Maskvoje, oficialūs Maskvos atstovai į šiuos pranešimus nekomentavo.

Ukraina, kuri šiuo metu yra įsitraukusi į konfliktą su Rusija, neigia bet kokį savo susiejimą su šiuo incidentu.

Po šio įvykio visoje Rusijoje buvo sustiprintas saugumas, o vieši renginiai ir susibūrimai atšaukti. Rusijos nacionalinė gvardija skyrė papildomus išteklius ir tyrėjus, kad surastų likusius užpuolikus ir ištirtų šią tragediją.

Šis masinis išpuolis Maskvoje palieka daugybę neatsakytų klausimų ir rodo, jog terorizmo grėsmė vis dar yra vienas iš didžiausių pasaulio saugumo iššūkių.
Parengta pagal bbc.com