Tragedija Baltimorėje: sugriuvus tiltui, žmonės su automobiliais nukrito į vandenį

Vilniaus naujienos

Baltimorėje, JAV, įvyko katastrofiškas incidentas, kai magistralės I-695 Key tilto dalis sugriuvo po to, kai į jį atsitrenkė krovininis laivas.

Pranešama, kad ant tilto tuo metu buvę automobiliai su žmonėmis nukrito į šaltą vandenį. Merilando susisiekimo administracija skubiai uždarė eismą abiem kryptimis ir nukreipė transportą kitais maršrutais, stengiantis užkardyti tolimesnius incidentus ir užtikrinti gelbėjimo darbų saugumą.

Baltimorės priešgaisrinė tarnyba ir gelbėtojų komandos skubiai mobilizavosi, ieškodamos mažiausiai septynių asmenų, kurie, kaip manoma, nukrito į vandenį. Pranešimai apie tikslų nukentėjusiųjų skaičių ir jų būklę tebėra neaiškūs, tačiau BBC informuoja, kad vandenyje gali būti daugiau nei 20 žmonių.

Vietinė valdžia pabrėžė, kad prioritetas yra žmonių gelbėjimas ir ištraukimas iš vandens. Dėl avarijos sukeltos grėsmės saugumui, tilto liekanos išlieka pavojingos, nes dalis konstrukcijos vis dar stovi, tačiau nėra patikimos.

Laivas, sukėlęs šį chaosą plaukioja su Singapūro vėliava. Informacija apie tai, kaip laivas atsitrenkė į tiltą, dar nėra visiškai aiški.

I-695 Key tiltas, pastatytas 1977 m., yra vienas iš ilgiausių ištisinių santvarų tiltų pasaulyje ir yra svarbus transporto arterija regione. Šis įvykis sukėlė rimtą susirūpinimą dėl infrastruktūros saugumo ir priežiūros.

Laivų stebėjimo platformos „MarineTraffic“ duomenys rodo, kad aplink tiltą susidarė didelės spūstys, o toliau į pietus, tarp Anapolio miesto ir Kento salos, padidėjo inkaruotų laivų eismas.

Helen Delich Bentley uostas Baltimorėje yra didžiausias JAV uostas, kuriame gabenami specializuoti kroviniai (ypač ratiniai kroviniai, pavyzdžiui, sunkvežimiai ir priekabos) ir birių krovinių krovos įrenginiai.

Apskaičiuota, kad 2023 m. per uostą pravažiavo apie 800 000 transporto priemonių, kurios perkėlė rekordinį 1,3 mln. tonų importuotų krovinių kiekį.

Parengta pagal bbc.com