Vilniečiai ir miesto svečiai artimoje ateityje ir vėl galės mėgautis Tauro kalnu ir kalno erdve. Planuojama, kad kalno erdvė bus pritaikyta ir taps populiaria gyventojų traukos objektu. Jau 2026 m. pačiame sostinės centre iškils šiuolaikiškas kultūros židinys – Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“. Atsinaujinusioje aplinkoje patogiau jausis ir paprasčiau judės visi – sukūrus platų pėsčiųjų takų tinklą, lengviau į kalną kils ir žmonės su fizine negalia, ir tėvai, stumiantys vaikų vėžimėlius, ir dviratininkai. Taip pat naujai pastatytas viadukas tarp Tauro kalno ir P. Cvirkos skvero taps tiltu, sujungsiančiu Naujamiestį ir Senamiestį. Renesansą išgyvens ir Liuteronų sodas, ryškiau sužydėsiantis jau kitąmet.
Koncertų salė – apie Nacionalinės koncertų salės poreikį Vilniuje dar XX a. pradžioje kalbėjo Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – jo noras išsipildys jau visai netrukus. 2026 m. pačioje sostinės širdyje, Tauro kalno viršuje, duris atvers modernus šalies kultūros simbolis „Tautos namai“.
Tautos namai – daugiafunkcis menų centras su klasikinės muzikos koncertų sale, kurioje telpa 1,7 tūkst. klausytojų ir mažąja sale, kurioje telpa dar 500 žmonių. Trečiojoje salėje nuolat virs kultūrinis miestiečių gyvenimas – bus rengiamos meninės ekspozicijos, kūrybinės dirbtuvės, pažintinės veiklos. „Tautos namuose“ taip pat įsikurs ir reziduos Lietuvos vardą garsinsiantis orkestras.
Tauro kalnas -didinga istorija pasižymintis Tauro kalnas, arba Pamėnkalnis, per dvejus metus taps moderniu vilniečių traukos centru. Jo teritorija bus tvarkoma siekiant akcentuoti išskirtines „Tautos namų“ architektūrines savybes, o erdvė bus pritaikyta prie miestiečių poreikių.
Rekonstruojant Tauro kalno kraštovaizdį bus išsaugota esama želdyno struktūra, reljefo formos, tausojami senieji želdiniai. Tiesa, norint suformuoti pėsčiųjų takų tinklą ir pritaikyti teritoriją, kad ji tarnautų visiems vilniečiams – ir žmonėms, turintiems fizinę negalią, ir tėvams, stumiantiems vaikų vėžimėlius ar dviratininkams – iš 1019 ant Tauro kalno esančių medžių bus pašalinti 24. Keturis iš jų dviejų ekspertų komisija pripažino neperspektyviais.
Parko teritorijoje atsiras ir Senamiestį su Naujamiesčiu jungsiantis viadukas, tapsiantis tiltu tarp Tauro kalno ir Petro Cvirkos skvero. Šis sprendimas leis vilniečiams ir miesto svečiams taupyti brangias minutes ir padės greičiau judėti po sostinę.
Liuteronų sodas – visuomenės patogumui bus pritaikytos ir Nacionalinės koncertų salės prieigos. Liuteronų sodas lankytojams bus atvertas jau 2022 m.
Liuteronų sode iki XX a. 6-ojo dešimtmečio pabaigos veikė kapinės, į kurias iš senųjų kapinių buvo perkelta dalis vertingiausių antkapių bei antkapinių lentų, regėjusių XVI-XVII a. vilniečius. Atsižvelgiant į tai, vykdant tvarkymo darbus bus siekiama kuo mažiau keisti esamą kraštovaizdį.
Parke atsiras naujų komfortiškų suolelių, istorinėse vietose bus atkurti senieji takai, į kapines grįš restauruotos išlikusios antkapinės plokštės ir paminklai. Vykdant Liuteronų sodo atnaujinimo darbus bus išsaugoti visi medžiai.