Taivane įvyko pražūtingas žemės drebėjimas

Vilniaus naujienos

Ankstyvą trečiadienio rytą Taivaną sukrėtė masinis 7,4 balo žemės drebėjimas, nusinešęs mažiausiai septynių žmonių gyvybes ir palikęs daugiau nei 700 sužeistų. Žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo už 18 kilometrų į pietus nuo Hualieno miesto ir įvyko 34,8 kilometro gylyje, pažadino šalį ir sukėlė cunamio pavojų visam regionui.

Žemės drebėjimo metu sugriuvo pastatai, kilo žemės nuošliaužos, o cunamio bangos pasiekė netoliese esančias Japonijos ir Filipinų pakrantes. Taivane sugriuvusių pastatų vaizdai ir žemės nuošliaužos, užtvėrusios kelius, greitai pasklido socialinėje žiniasklaidoje, parodant stichinės nelaimės mastą.

Tai buvo stipriausias žemės drebėjimas Taivane per pastaruosius dešimtmečius, pranešė Jungtinių Valstijų geologijos tarnyba (USGS), o seismologai įspėjo apie galimus pakartotinius smūgius. Tragedija įvyko, kai trys žmonės, dalyvavę ankstyvo rytinio žygio kalnuose aplink Hualieną, buvo mirtinai sužaloti nuo kalnų nusiritusiais akmenimis. Kitas incidentas įvyko, kai sunkvežimį vairavusį vyrą užgriuvo nuošliauža.

Nelaimės epicentras buvo Hualieno apygardoje, kurios kalnuotas regionas yra žinomas dėl savo gamtos grožio, tačiau dėl geografinės padėties ir artumo prie tektoninių plokščių sandūros taip pat yra pažeidžiamas stichinių nelaimių.

Pareigūnai ir gyventojai mobilizavo išteklius gelbėjimo darbams ir infrastruktūros atstatymui. Prezidentė Tsai Ing-wen kreipėsi į visus valdžios lygmenis, ragindama juos koordinuoti pastangas, o šalies kariuomenė buvo pasirengusi suteikti būtiną pagalbą.

Taip pat buvo pranešta apie laikiną gamybos sustabdymą kai kuriose Taivano puslaidininkių gamyklose, kas parodė stichinės nelaimės poveikį vienai iš svarbiausių pasaulio elektronikos gamybos šakų.

Nors Taivanas ir yra įpratęs prie žemės drebėjimų dėl savo geologinės padėties, šis įvykis primena apie nuolatinę grėsmę ir būtinybę stiprinti pastatų ir infrastruktūros atsparumą. Taip pat svarbu pabrėžti gyventojų informuotumą ir pasirengimą stichinėms nelaimėms, kad būtų galima kuo labiau sumažinti aukų ir žalos mastą.
Parengta pagal dailymail.co.uk

Foto Carl Campbell