Švietimo ministras Gintautas Jakštas susiduria su tarpinių patikrinimų krize

Vilniaus naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas išreiškė savo pasirengimą prisiimti atsakomybę dėl kilusio skandalo susijusio su tarpinių patikrinimų problema. Ministras žiniasklaidai pirmadienį teigė, kad jis ir premjerė aptarė dvi atsakomybės prisiėmimo formas: atsistatydinimą ir situacijos sprendimą. Pagal premjerės Ingridos Šimonytės sprendimą, pasirinktas variantas – spręsti kilusias problemas.

Ministro teigimu, yra galimybė atsistatydinti, jei premjerė laikys, kad tai būtina. Taip pat buvo pažymėta, kad ministras sulaukė kritikos ir iš prezidento Gitano Nausėdos, kuris viešai pareiškė, jog padarė klaidą patikėdamas ministru G. Jakštu.

Ministras G. Jakštas lankantis Visagine atskleidė, kad matematikos B lygio tarpinių patikrinimų klaidos išryškino visą klaidų grandinę, prasidedančią nuo užduočių rengėjų – mokytojų ir baigiant kitais, atsakingais už švietimo sistemą Lietuvoje. Jis paaiškino, kad klaidas padarė ne tik mokytojai, bet ir Švietimo agentūra, viceministras, o galiausiai – pats ministras.

Kaip sprendimą, G. Jakštas paskelbė, kad visų tarpinių patikrinimų užduotys bus peržiūrimos ir vertinamos specialiai sudarytų komisijų. Tai buvo atsakas į kritiką, kurią ministerija sulaukė dėl tarpinių patikrinimų, ypač susijusių su vienuoliktokais.

Be to, ministras paminėjo, kad šiais mokslo metais nebegalima atsisakyti tarpinių patikrinimų, nes tai pažeistų teisėtus kai kurių mokinių lūkesčius. Vietoj to, siūloma suteikti mokiniams antrą šansą, kurio metu tarpiniai patikrinimai galėtų vykti kartu su galutiniais egzaminais, leidžiant mokiniams išlaikyti visą medžiagą vienu metu.

Šis skandalas ir jo pasekmės išlieka viena svarbiausia diskusijos tema Lietuvoje, o sprendimai, kuriuos priims ministerija, turės ilgalaikį poveikį šalies švietimo sistemos kokybei ir patikimumui. Prezidentas G. Nausėda pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausia yra subtiliai ir efektyviai išspręsti kilusias problemas, nes tai tiesiogiai susiję su jaunų žmonių ateitimi.

Parengta pagal lrt.lt