ŠVĘSKIME EUROPOS DIENOS ŠVENTĘ VILNIUJE JAU ŠĮ SAVAITGALĮ

Vilniaus naujienos

Gegužės 7-9 d. Vilnius pakvies miesto gyventojus ir svečius Lukiškių aikštėje švęsti Europos dienos renginius., skirtus taikios ir suvienytos Europos idėjai ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 18 metų sukakčiai paminėti.

Renginių metu Lukiškių aikštėje šumuliuos įvairių Europos šalių kultūros atstovai, miestiečiai ir svečiai galės atrasti europietiškos virtuvės skonius, be to, turės galimybę įvertinti mados ir dizaino tendencijas Dizaino skvere.

Kaip ir kiekivneo renginio metu, miestelėnai galės įsigyti įvairiausios produkcijos, įsikūrusioje mugėje. Šventės kulminacija – didysis Europos dienų burgeris,kuriuo pasivaišinti galės šimtai susirinkę šventės svečių.

Dizaino skvere susiburs gausybė dizainerių ir kūrėjų po vienu stogu. Bus galima rasti originalių ranko darbo gaminių, susipažinti su atsiradimo istorija, pagaminimo subtilybėmis ir, žinoma, pabendrauti su pačiais kūrėjais.

Yra numatyta ir trijų dienų gausi koncertinė programa. Ant scenos pasirodys įvairūs dainų ir šokių kolektyvai, pasirodys ir lenkų dainų ir šokių ansamblis ,,Vilija“, įvairūs orkestrai.

Visos šventės metu bus prisiminta ir brutalios Rusijos agresijos prieš Ukrainą karas, kuomet svarbu palaikyti Ukrainos žmones ir apgauti šiluma bei dėmesiu, padėti broliams iš Ukrainos pasijausti saugiais mūsų šalyje.

Europos dieną – gegužės 9 d. 11 val.,  Garbės sargybos kuopos kariai iškilmingai pakels ES vėliavą, o Diplomatų choras atliks Lietuvos, Ukrainos bei Europos Sąjungos himnus. Susirinkusiuosius pasveikins Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Viceministras Raimundas Karoblis.

Geografijos mylėtojai galės pasivaikščioti ant didelio, net 150 kv. m. apimančio, Europos žemėlapio ir atrasti jame narystės ES siekiančią Ukrainą.

Renginyje dalyvaus atstovai net iš 13 ambasadų: Armėnijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Latvijos, Estijos, Moldovos, Rumunijos, Lenkijos, Slovakijos, Prancūzijos ir Sakartvelo. Šiose palapinėse bus apstu įvairios veiklos – viktorinos, VR akiniai, nacionaliniai žaidimai, bus renkamos aukos Ukrainai, bus pristatinėjamos pačios šalys.

Parašykite komentarą