STAIGA MIRĖ G. KIRKILAS

Vilniaus naujienos

Buvęs Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas netikėtai mirė ankstų šeštadienio rytą, netrukus tuėjęs švęsti 73 gimtadienį. Gediminas Kirkilas 2006–2008 metais ėjęs ministro pirmininko pareigas ir ilgą laiką atstovavęs socialdemokratams Seime, gerbiamas už gebėjimą telkti sutarimą, ypač nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.

Europarlamentaras Juozas Olekas, ilgametis G. Kirkilo bendražygis, pasidalijo, kad žinia apie mirtį jį šokiravo, nes prieš tris savaites jie dar kartu sportavo. J. Olekas gyrė Kirkilą kaip nuoširdų ir tolerantišką asmenį, gebantį išklausyti kitų nuomones, ir pabrėžė, kad daugeliu atvejų bendro veikimo pasiekimai buvo būtent G. Kirkilo nuopelnas. Buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas taip pat teigiamai įvertino Kirkilą, paminėdamas jo korektišką elgesį su kariuomene ir paramą šauktinių grąžinimui Seime.
G. Kirkilas politinę karjerą pradėjo dirbdamas kartu su Algirdu Brazausku Lietuvos nepriklausomybės pradžioje, vėliau tęsė veiklą socialdemokratų partijoje. Jis gimė 1951 m. rugpjūčio 30 d. Vilniuje, septynių vaikų šeimoje. Jo tėvas buvo ryšių inžinierius, o motina – mokytoja. Gediminas Kirkilas baigė 23-ąją Vilniaus vidurinę mokyklą, vėliau atliko privalomąją tarnybą TSRS kariniame laivyne, dirbo Paminklų restauravimo treste, mokėsi Vilniaus pedagoginiame institute. Jis taip pat baigė politikos mokslus Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje ir dirbo Komunistų partijos komitetuose. Nuo 1989 m. buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas A. Brazausko padėjėjas. Kirkilas buvo daugkartinis Seimo narys, aktyviai veikęs užsienio politikos srityje, 2007–2009 m. vadovavo Lietuvos socialdemokratų partijai. 2017 m. lapkritį su kitais septyniais partijos nariais pasitraukė iš socialdemokratų partijos.

Pagal lrt.lt