Sprogimas Viršuliškėse: gyventojams finansinis smūgis su milžiniškomis sąskaitomis

Vilniaus naujienos

Viršuliškių daugiabučio gyventojai, neseniai patyrę tragišką sprogimą, susiduria su dar viena rimta problema – milžiniškomis sąskaitomis už būsimus atstatymo darbus. Sprogimas, įvykęs sausio pradžioje, buvo nulemtas, manoma, buvusio buto savininko savižudybės, per kurią žuvo ir mažametis vaikas gretimame bute.

Prokuratūra ketina kreiptis į teismą, prašydama skirti pomirtinę psichiatrinę ekspertizę mirusiam vyrukui, siekiant išsiaiškinti jo būseną prieš mirtį. „Teismui bus pateiktas prašymas dėl pomirtinės ekspertizės skyrimo, galės užduoti klausimus nukentėjusieji, butų savininkai“, – sakė Julius Rėksnys, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

Per sprogimą nukentėjo ne tik degusio daugiabučio, bet ir gretimo namo gyventojai – jų automobiliai taip pat buvo apgadinti. Iš viso per nelaimę buvo evakuoti 30 butų gyventojai, trys žmonės apsinuodijo dūmais, o du žuvo.

Nors buvo tikėtasi, kad savivaldybė padės gyventojams, neseniai jie sulaukė pranešimų apie būsimus finansinius įnašus. „Sąskaitos pateiktos už stogo nukėlimą, blokų atkėlimą, pastatymą ir komunikacijas. Jei vieno buto gyventojai mokės vidutiniškai po 30 tūkst. eurų, bus surinkta 1,3 mln. eurų – tiek, kiek reikia namui atstatyti“, – teigė Gabrielius Grubinskas, savivaldybės atstovas.

Pažeisti butai skirstomi į tris kategorijas: penki yra visiškai sugriauti, aštuoni – sulieti vandeniu, o likusiuose septyniuose pažeidimai nedideli. Po sprogimo nebuvo apgadinti trečdalis butų, tačiau savivaldybės siųstos sąskaitos pasiekė visus, nepriklausomai nuo žalos dydžio.

„Visi skaičiavimai kol kas yra preliminarūs, savivaldybė nepakeitė savo pozicijos ir sieks pagelbėti nelaimės ištiktiems gyventojams. Kiekvieno nukentėjusiojo atvejis bus svarstomas atskirai“, – teigė G. Grubinskas, pabrėždamas, kad trečdalis butų name nebuvo apdrausti, o tai dar labiau komplikuoja finansinę situaciją.

Daugiabučio atstatymo darbai turėtų prasidėti gegužę, o tai reiškia, kad gyventojai netrukus turės pradėti mokėti pirmąsias įmokas. Visą situaciją dar labiau apsunkina tai, kad ne visi gyventojai yra pajėgūs susimokėti tokias sumas, todėl būsimos diskusijos su savivaldybe ir toliau liks aštrios ir ar neliks dalis gyventojai amžini skolininkai ir be nuosavo būsto?
Pagal lrytas.lt