„SpaceX“ kosminių misijų naujienos

Vilniaus naujienos

Kalifornijoje įsikūrusi kosminės technologijų kompanija „SpaceX“ ką tik įžengė į naują savo kosminių operacijų etapą, paleisdama dar 23 „Starlink“ interneto palydovus. Šis paleidimas demonstruoja „SpaceX“ gebėjimą vykdyti dažnus ir efektyvius kosminių misijų startus.

Paleidimas buvo atliktas naudojant patikimą „Falcon 9“ raketą. Maždaug po 8 minučių po pakilimo, „Falcon 9“ pirmoji pakopa grįžo į Žemę ir vertikaliai nusileido ant dronų laivo pavadinimu „Of Course I Still Love You“, plaukiojančio Ramiajame vandenyne. Tai buvo jau 17-asis šios raketos nešėjos paleidimas ir nusileidimas, iš kurių 11 buvo skirti būtent „Starlink“ misijoms.

Po 4 valandų „SpaceX“ iš Floridoje esančios paleidimo aikštelės paleido kitą grupę, taip pat sudarytą iš 23 „Starlink“ palydovų. Šie dvigubi (beveik vienu metu iš dviejų skirtingų vietų) skrydžiai į kosmosą yra įspūdingas logistikos ir inžinerijos pasiekimas. „Starlink“ projektas yra „SpaceX“ ambicingas planas teikti greitą ir patikimą interneto prieigą visame pasaulyje, net ir nuošaliausiose vietovėse. Šiuo metu Žemojoje Žemės orbitoje jau veikia beveik 5 500 „Starlink“ palydovų, o artimiausioje ateityje šis skaičius tik augs. „SpaceX“ jau gavo leidimą dislokuoti iki 12 000 palydovų ir pateikė paraišką dar 30 000 palydovų dislokavimui, siekdama užtikrinti pasaulinį aprėptį ir aukštos kokybės interneto paslaugas.

Šie nuoseklūs ir sėkmingi paleidimai ne tik stiprina „SpaceX“ pozicijas kaip vienos iš pirmaujančių kosminės pramonės kompanijų, bet ir žymi naują etapą globalioje interneto prieigos plėtroje. „Starlink“ megakonsteliacija atveria naujas galimybes moksliniams tyrimams, švietimui ir ekonomikai visame pasaulyje, mažindama skaitmeninę atskirtį ir skatindama technologinę pažangą.

Parengta pagal space.com