Sostinės vaikams ir jaunimui – gausybė veiklų vasaros stovyklose

Lietuvos naujienos/Vilniaus naujienos

Pasibaigus mokslo metams, sostinės vaikai ir jaunimas neliks be veiklos – Vilniuje organizuojamos vasaros stovyklos žada įdomią ir turiningą poilsio programą. 236 organizatoriai pasirengę užimti jaunimą nuo birželio iki rugpjūčio, o stovyklose tikimasi dalyvauti net iki 16 tūkst. vaikų.

Organizaciniai aspektai

Stovyklų vietų ieškantys tėvai ar globėjai turėtų tiesiogiai kreiptis į stovyklą organizuojančias įstaigas ar mokytojus. Maksimali vienos dienos stovyklos kaina vienam vaikui yra 40 Eur. Stovyklos, trunkančios daugiau nei keturias valandas per dieną, suteiks vaikams ir maitinimą. Stovyklos vyks ne trumpiau kaip 5 dienas, kasdien užtruks ne mažiau nei 4 valandas. Įvairios stovyklų pamainos vyks visą vasarą nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio.

Skiriamas finansavimas ir prioritetinės grupės

Šių metų finansavimas siekia daugiau nei 801 tūkst. eurų, šiek tiek didesnis nei 797 tūkst. eurų, skirtų 2023 m., ir žymiai viršija 2022 m. skirtą 630 tūkst. eurų sumą. Finansavimas skiriamas tik Vilniuje besimokantiems mokiniams, pirmenybę teikiant socialiai jautresnėms grupėms, vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, ar atvykusiems iš Ukrainos.

Stovyklų vietos ir veiklos

Stovyklos bus vykdomos specialiai tam pritaikytose teritorijose, mokyklose, neformaliojo švietimo įstaigose ar kitose vietose, turinčiose atitinkamą infrastruktūrą. Dalis stovyklų įsikurs teritorijose su galimybe statyti palapines, mobilius namelius, įrengti higienos patalpas, kūrenti laužą ir išspręsti atliekų tvarkymo klausimus.

Vasaros stovyklose per praėjusius metus jau dalyvavo 11 960 jaunųjų vilniečių, o šiemet organizatoriai tikisi įtraukti dar daugiau vaikų ir jaunimo į aktyvias bei prasmingas veiklas.

Stovyklų sąrašas: https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2024/05/VVS-2024.pdf

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės pranešimą
Foto Hichem Meghachou