Skandalas Mančesterio oro uoste: izraeliečių broliai, išgyvenę „Hamas“ terorą, patyrė antisemitinį sulaikymą

Vilniaus naujienos

Pasmerkimą ir susirūpinimą sukėlė atvejis Jungtinėje Karalystėje, kai du Izraelio piliečiai, broliai, kurie išgyveno siaubingas žudynes per „Hamas“ ataką „Nova“ muzikos festivalyje, buvo „sulaikyti dviem valandoms“ Mančesterio oro uoste. Teigiama, kad po to, kai praėjusių metų spalio 7 d. „Hamas“ įsiveržė į muzikos festivalį Izraelyje ir išprievartavo, kankino ir nužudė daugiau kaip 1 000 civilių, pora kenčia nuo potrauminio streso sindromo.Jie buvo kelyje į Jungtinę Karalystę, kad pasidalintų savo patirtimi ir skatintų paramą jų įkurtai ne pelno organizacijai, padedančiai teroro išpuolių išgyvenusiems asmenims. Incidentas, užfiksuotas filmuotoje medžiagoje, parodė pasienio pajėgų pareigūną, kuris elgėsi agresyviai ir žeminančiai su abiem vyrais, ragindamas juos „nusišypsoti“ ir „tylėti“, taip pat teigdamas, kad jie neturėtų „daryti to, ką daro Gazoje“.

Vidaus reikalų sekretorius Jamesas Cleverley pareiškė, kad incidentas yra nagrinėjamas ir pabrėžė, kad antisemitizmas ar bet kokia diskriminacija yra nepriimtina. Didžiojo Mančesterio ir regiono žydų atstovų tarybos vadovas Marc Levy taip pat griežtai pasmerkė pasienio policijos pareigūno veiksmus ir kalbėjo apie pareigūno elgesį kaip „nereikalingą ir žeminantį“.

Šis įvykis sukėlė plačią visuomenės reakciją ir pasmerkimą, ypač žydų bendruomenėje, kurioje jis buvo matomas kaip akivaizdus antisemitizmo ir nepagrįsto įtarimo atvejis, grindžiamas vien asmenų tautybe. Teigiama, kad incidento metu du broliai nebuvo konfliktiški ir nesipriešino pareigūno nurodymams. Tačiau jų patirtis atskleidė didesnes problemas, susijusias su pasienio kontrole ir žmogaus teisių paisymu, ypač kai tai susiję su tarptautiniais konfliktais ir jų aukomis.

Pasienio pajėgų elgesys su dviem vyrais, kurie atvyko į Jungtinę Karalystę su tikslu skleisti žinią apie savo patirtis ir padėti kitiems, parodo, kaip svarbu užtikrinti, kad visų šalių pasienio kontrolės procedūros būtų vykdomos su tinkama pagarba ir supratimu apie asmenų, su kuriais susiduriama, aplinkybes. Incidentas taip pat išryškina būtinybę stiprinti sąmoningumą ir mokymus apie antisemitizmą ir kitas diskriminacijos formas, kad būtų išvengta panašių situacijų ateityje.
Parengta pagal dailymail.com.uk

Foto pagal Levi Meir Clancy