Skandalas dėl maisto papildų

Vilniaus naujienos

Japonija surengė reidą sveikatos papildų gamykloje, siejamuose su mirtimis. Japonijos vyriausybė atliko reidą Osakos mieste esančioje „Kobayashi Pharmaceutical“ gamykloje, gaminančioje sveikatos papildus, siejamus su mirties atvejais. Šis veiksmas įvykdytas po to, kai bendrovė pranešė apie penktą mirties atvejį, galimai susijusį su jos gamybos cholesterolio mažinimo papildais. Šių papildų sudėtyje yra „beni koji“ – raudonųjų mielių ryžių, kurie yra raudonojo pelėsio Monascus purpureus šaltinis.

Sutrikimai po vartojimo

Bendrovės duomenimis, penki žmonės mirė, o 114 asmenų, vartojusių šiuos produktus, buvo gydomi ligoninėse dėl įvairių sveikatos sutrikimų, įskaitant inkstų nepakankamumą. Japonijos sveikatos apsaugos ministerija pripažino maisto papildų keliamą pavojų ir perspėjo, kad nukentėjusiųjų skaičius gali didėti.

Tyrimas ir produkto atšaukimas

„Kobayashi Pharmaceutical“ atšaukė šiuos produktus kovo 22 d., praėjus dviem mėnesiams po pirmųjų oficialių medicininių pranešimų apie šią problemą. Bendrovės prezidentas Akihiro Kobayashi atsiprašė už vėlavimą imtis veiksmų. Produktai buvo prieinami vaistinėse be recepto, o per pastaruosius trejus metus buvo parduota apie milijonas pakuočių. Taip pat buvo nustatyta, kad „beni koji“ buvo parduodama kitiems gamintojams ir eksportuota į užsienio šalis, įskaitant Kiniją ir Taivaną.

Vyriausybės reakcija

Atsižvelgdama į šį incidentą, Japonijos vyriausybė nurodė peržiūrėti sveikatos produktų patvirtinimo sistemą ir parengti atitinkamą ataskaitą iki gegužės mėnesio. Tuo tarpu Kinijos vartotojų asociacija paragino vartotojus nutraukti šių produktų vartojimą, išreiškusi susirūpinimą dėl jų keliamos rizikos.
Parengta pagal aljazeera.com
Foto Erik Eastman