SKAMBŪS PAŽADAI IŠ SAVIVALDYBĖS EILINĮ KARTĄ VIRTO DIDELIU PIŠ

Vilniaus naujienos

Sostinė gyvena naujo, modernaus baseino atidarymo nuotaikomis. Atrodo, netrukus visi sostinės gyventojai bus kaip niekad laimingi ir galės sau plaukioti ir mėgautis savivaldybės nuveiktu darbu. Tačiau ar tikrai savivaldybės klerkai tie, kurie atiduoda visas pastangas ir siekia realiai padėti miestiečiams?

Pasirodo, jog toli gražu. Kaip sako Balsių bendruomenės pirmininkė Neringa A. Kleniauskienė, balsiečiai apie baseiną svajoja kone dešimtmetį. Mat pirminiame koncesinės mokyklos projekte buvo kalbėta, kad bus įrengiamas baseinas. Bet galutiniame rezultate jo neliko, kaip ir trijų korpusų, kurie dabar būtų be galo reikalingi.

Balsių bendruomenės pirmininkė negali patikėti įžūlaus melo, blefo ir vicemero pareiškimo, kad Balsiuose ieškomas sklypas baseinui statyti. Pasipiktinusi bendruomenės atstovė atvirai pažėrė kritikos jų darbui bei darbo imitavimui lyg yra realus noras padėti bendruomenei.

O istorija prasidėjo dar prieš dešimtmetį. Jau dešimt metų Balsių bendruomenė rašo, prašo dėl viešosios paskirties sklypo įveiklinimo. Dešimt metų maitinami pažadais. Poreikiuose VISADA buvo išsakoma, kad reikia: medicinos centro, bendruomenės namų, BASEINO, sporto salės, užimtumui organizuoti erdvių, greitosios pagalbos punkto ir t.t. Paskutiniu metu atsirado poreikis ir bažnyčiai. 2020 metais padarytas sklypo detalusis planas. Praėjo metai. Nuo 2021 m. ir vėl intensyviai bendraujant su Vilniaus miesto savivaldybe dar ir dar kartą buvo išsakyti poreikiai, tačiau klerkai arba negirdi, arba nesupranta ko jų prašoma. Susitikimuose dalyvavo ir pats Gediminas Jaunius, kuris geriau pažįstamas visuomenei iš televizijos ekranų,  Arkivyskupijos atstovai, savivaldybės ir žinoma, Balsių bendruomenės atstovai. Tuomet buvo sutarta, jog savivaldybė apsiims ieškoti koncesininko. Deja, deja. Skambūs pažadai, liko tik pažadais, nes pasidomėjus kelių vystytojų, buvo nustebę ir nieko nebuvo girdėję ir į juos niekas nesikreipė. Tada ir supratome, kaip sako Balsių bendruomenės pirmininkė, kad klerkai gaus atlygį už darbą, kurį patys ir turime pasidaryti. Ką gi, ne pirmas kartas, turbūt ir ne paskutinis, bet visgi, dėl savęs, dėl savo bendruomenės ir geresnės ateities joje.

Kaip pasakoja Neringa A. Kleniauskienė, 2021 m. birželio mėnesį savivaldybė organizavo kūrybines dirbtuves. Pati asmeniškai vedžiojo kūrybinių dirbtuvių dalyvius po rajoną, visada akcentuodama balsiečių poreikį. Ir visada vienas iš poreikių buvo ir yra baseinas. Beje, kažkodėl buvo parinktas baseinų atstovas, kuris norėjo balsiečiams įpiršti mintį, kad tai žiauriai nuostolingas statinys ir kad jis niekada neatsiperka. Balsių bendruomenė tuo, žinoma, nepatikėjo. Aišku, ir vėl prasidėjo skambūs, gražūs pažadai, jog ruošiamas sklypo atidalinimas, mat bažnyčiai reikia formuoti atskirą sklypą. Taigi, dirbo, pavadinkime, pusę metų, kol galiausiai paaiškėjo, kad nieko aplamai nedarė per tą laiką! Skaudžiausia bendruomenei tai, kad valdininkų pažadai ir tuščios kalbos ne tik gaišina laiką, bet nesugeba ne tik, kad padėti, bet ir visiškai negerbia ir nesiskaito su bendruomene, jos iniciatyva sukurti kuo geresnę aplinką ir tenkinti, atrodo, normalius, žmogiškus visuomenės poreikius pasakydami, jog, vis dėlto sklypo atidalinimo nereikia! Užtenka sutarties tarp savivaldybės ir Arkivyskupijos!

Nenuleisdami rankų, aktyvūs bendruomenės nariai patys pradėjo ieškoti vystytojų, kadangi tikrai yra didelis poreikis turėti normalų medicinos centrą, reikia baseino, kur vietiniai vaikai ir jaunimas galėtų plaukioti, gerinti fizinį aktyvumą ir galbūt siekti sportinio meistriškumo. Tačiau netikėtai iš stiklinių bokštų išnyra Vilniaus vicemeras su pareiškimu, kad ieško sklypo Balsiuose BASEINUI. Vicemere, jūs tyčiojatės ir kiek ilgai tai tęsis?

Balsių bendruomenė nepailsta ir yra įsitikinus bei žino, kad savo atkaklumo dėka vieną dieną čia bus ne tik medicinos centras, baseinas, bet ir bažnyčia.

Parašykite komentarą