Senamiestis- besituštinantys benamiai ir šalia atliekų žaidžiantys vaikai.

Vilniaus naujienos

Senamiestis- besituštinantis benamiai ir šalia atliekų žaidžiantys vaikai.
„Labai liūdna, kad mano Vilnius yra toks“, – taip feisbuke rašė vilnietė Agnė. Pasak jos, Senamiesčio seniūnijos kasdienybė – viešai besituštinantys ir besišlapinantys asmenys, šiukšlės ir tualetu paversta konteinerių teritorija, smirdanti kelių šimtų metrų atstumu. Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad situacija gerai žinoma, – skverai prižiūrimi, tačiau problema yra įsisenėjęs kai kurių čia besilankančių žmonių elgesys.
„Šventės jau praėjo – proga pakalbėti apie kiek kitokį Vilnių – apie apleistą Vilnių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Agnė.


„Ar Jūs esate matę, kaip benamis, neturintis kojų, vidury skvero pievutėje tuštinasi? Ir kaip po to jis bando prišliaužti prie savo neįgaliojo vežimėlio?
Gal teko matyti, kaip benamis, neturintis kojų ir sėdintis neįgaliojo vežimėly, šlapinasi vidury skvero?
Tikriausiai nesate matę – tai pabandykit įsivaizduoti. Jis, beje, besišlapindamas kartais ir užmiega. (…) Visa tai man ir mano dukroms teko matyti – ir ne kartą“, – piktinosi Agnė.


Anot vilnietės, Ukrainos skvero kasdienybė – geriantys ir besituštinantys benamiai asmenys.
„Man smalsu, ar jūs, kai nešate šiukšles į konteinerį, apsižiūrite, kad po kojomis nebūtų žmogaus išmatų? Ar prie jūsų namo konteinerių vilniečiai šią teritoriją yra pavertę tualetu, vieta, kuri smirda kelių šimtų metrų atstumu?


Ar įsivaizduojate, koks efektyvus atliekų rūšiavimas yra teritorijoje, kurioje įmanoma išbūti tiek, kiek sugebi išbūti nekvėpavęs… Tiesiog geriantys, šiukšlinantys, rėkaujantys ir besimušantys asocialūs asmenys yra įprastas reiškinys“, – pasakojo Agnė.
Viešai šlapinasi ne tik benamiai, bet ir bendrovės „Ekonovus“ darbuotojai
Ji pridūrė daug kartų skambinusi 112 ir rašiusi pareiškimus policijai, prašė Vilniaus savivaldybės ir Senamiesčio seniūnijos spręsti problemas. Anot vilnietės, daug kartų iš viešosios tvarkos pažeidėjų ji yra sulaukusi ir grasinimų.


„Netoli šio Ukrainos skvero yra vaikų žaidimų aikštelė – nenormalu, kad viena teritorija dalinasi tiek vaikai, tiek viešosios tvarkos pažeidėjai. Ten, kur renkasi asocialūs asmenys, vaikams vietos nebelieka“, – pažymėjo Agnė.