Seime siūlymas rinkti duomenis apie SIM korteles ir jas įsigyjančius asmenis

Vilniaus naujienos

Seime siūloma įpareigoti registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles ir jas įsigyjančius asmenis.

Tokį Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimą Seime registravo Ekonomikos komitete dirbantis konservatorius Mindaugas Skritulskas. Jis siūlo registruoti ne tik telefono ryšio numerį, abonento identifikavimo modulio (SIM) numerį (ICCID) ar tarptautinį mobiliojo kalbinio ryšio abonento identifikatorių (IMSI), bet ir žmogaus vardą ir pavardę ar įmonės pavadinimą, kodą ir adresą, taip pat asmens tapatybę patvirtinančio dokumento tipą, seriją ir numerį. Pasak pataisos autoriaus, griežtesnis reglamentavimas būtų naudingas teisėsaugai tiriant nusikaltimus.

Kaip teigia M.Skritulskas, nusikaltėliai dažniausiai naudojasi „Labas“, „Pildyk“, „Ežys“ ar kitomis išankstinio mokėjimo SIM kortelėmis, kurias galima įgyti anonimiškai, keisti jas kad ir kelis kartus per dieną. Tokia padėtis labai sunkina ir lėtina kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminius tyrimus, nes tokių kortelių savininkams nustatyti gaištamas laikas, o surinkti duomenys praranda aktualumą.

Visgi manoma, kad nusikalteliams, tai nesudarys sunkumų, kadangi registruotas korteles galės paimti pasinaudojant kitais asmenimis.